Pokaż wyniki od 1 do 24 z 24

Wątek: Konto w banku - gdzie?

Super Moderator
    Siła reputacji
    18

Konto w banku - gdzie?

Chciałbym w najbliższym okresie założyć konto w banku, to co mnie interesuje to przede wszystkim:
    - sprawna i przyjemna możliwość operowania przez internet
    - łatwa wypłata pieniędzy z dowolnego bankomatu
    - zerowe utrzymanie [/ brak innych opłat miesięcznych]
    Przyglądałem się bliżej mBankowi - wygląda interesująco, co o nim sądzicie? Nadawałby się do 'prostych' celów? Czy może coś innego - zaproponujecie?

Dzięki z góry.
    ...

Moderator
    Siła reputacji
    17
    Cytat Zamieszczone przez wyyzy Zobacz posta
    Chciałbym w najbliższym okresie założyć konto w banku, to co mnie interesuje to przede wszystkim:
    - sprawna i przyjemna możliwość operowania przez internet
    - łatwa wypłata pieniędzy z dowolnego bankomatu
    - zerowe utrzymanie [/ brak innych opłat miesięcznych]
    Przyglądałem się bliżej mBankowi - wygląda interesująco, co o nim sądzicie? Nadawałby się do 'prostych' celów? Czy może coś innego - zaproponujecie?

Dzięki z góry.
    Polecam Lukas Bank E-konto Pro.

Ad1) interfejs bardzo przyjemny i łatwy w obsłudze, możliwość generowania elektronicznych potwierdzeń dokonanych transakcji.

Ad2) będąc w jakimkolwiek banku masz to zagwarantowane, jak rozumiem chodziło Ci o jak najmniejsze koszty z tym związane; sieć bankomatów Lukas Banku jest bardzo gęsto rozwinięta:[info: http://www.lukasbank.pl/placowki_bankomaty.asp]

Ad3) Zerowe utrzymanie - to niejednokrotnie iluzja, ponieważ każdy jeden wykonany przelew generuje koszty! W opcji którą Ci polecam utrzymanie konta kosztuje jedynie 9 pln miesięcznie, ale za to za przelewy nic nie płacisz, to jest akurat w moim przypadku bardzo istotne. Podam pewien przykład w odniesieniu do 9 pln [koszt miesięczny utrzymania rachunku], wystarczy że zapłacisz za rodziców 3 rachunki które opłacają na poczcie [koszt każdego około 3,5 pln] a uzyskasz kompensatę poniesionych kosztów.

Ad4) mbank, nic nt. temat nie wiem, prócz tego, że zamiast tokenów, które ma Lukas, dają jednorazowe kody logowań na papierze[odradzam].

W razie pytań jestem do dyspozycji.

http://www.stopforumspam.com/
    Piana jest wesołością piwa.

murder(ator) ;) Awatar DaRiOOsH
    Siła reputacji
    17
    Byłem w mBanku. Musisz zdefiniować całą masę dziwnych danych począwszy od kodów dostępowych do internetu, poprzez kody dostępu przez telefon a kończąc na numerze buta sąsiada i wielkości miseczki sąsiadki.
    Obsługa konta odbywa się na dwa sposoby. Poprzez otrzymanie hasła smsowego albo wykorzystanie jednorazowego hasła z kart zdrapek. Prowadzenie konta 0zł, przelewy 50gr. Wszystko całkiem sympatyczne do momentu aż coś się poknoci i chcesz skontaktować się z biurem obsługi. W moim przypadku poszło o to, że nie pamiętałem jakiegoś tam hasła dostępowego, które skonfigurowałem dużo wcześniej, a gdzieś się zapodziało. Konsultant chatu odesłał mnie do konsultanta telefonicznego. Telefoniczny do mkiosku w centrum miasta. Z mkiosku odesłali mnie do telefonu. Pojawiając się w siedzibie banku z dwoma dokumentami tożsamości i oryginałem umowy w ręku dowiedziałem się, że tam nie prowadzą tego typu spraw i mogę sobie u nich kredyt wziąć. Ostatecznie po awanturze w Warszawie trzy tygodnie później uzyskałem dostęp do konta, który polegał na likwidacji rachunku. Przez ten czas nie miałem możliwości wypłacić kasy. W razie kłopotów nic nie załatwisz. Bank bez siedziby to nie bank.
    Aktualnie jestem w lukasie. Polecam Ci konto student albo student pro. To konto adresowane jest do młodzieży do 26 roku życia. Nie musisz być studentem, aby je otrzymać. Konto student to 0zł i 50gr za kartę bankomatową na miesiąc, a student pro to 4zł/miesiąc i 50gr za kartę bankomatową. W przypadku konta pro jeśli posiadasz ponad 5000zł płacisz tylko za kartę bankomatową. Pieniądze te mogą być trzymane na lokatach. Jak dogadasz się z rodzicami to posiadasz konto prawie za darmo (tylko opłata za kartę bankomatową), a dodatkowo przelewy za darmo. Obsługa konta odbywa się za pomocą tokenu (taki brelok, który pokazuje cyferki). Wielkim plusem jest rachunek "oszczędzam". Działa on jak 3misięczna lokata z tym, że oprocentowanie jest dużo wyższe niż na lokacie. Ograniczeniem jest jednorazowa wypłata na miesiąc z tego rachunku. Każda kolejna to 10zł. Jest ten rachunek tak stworzony, aby zachęcać do oszczędzania. Da się to łatwo ominąć. W siedzibie banku z dowodem osobistym jesteś wszystko załatwić od ręki i nie ma sytuacji, w której nie masz dostępu do pieniędzy (chyba, że prokurator nakazem sądowym zablokuje Ci konto :P ale to inna bajka :))
    W razie czego odezwij się na priv to coś więcej podpowiem.

Moderator Awatar Koniu
    Trofea
    Siła reputacji
    19
    mbank - hmmm aby wpłacić kase na swoje konto musisz zrobić przelew z innego banku/poczty - na pewno tego chcesz?

ja posiadam i polecam Konto z Lwem Student. bank posiada swoje placówki, za free wpłacanie (ale chyba tylko pierwsze 5 w danym miesiącu - ale chyba nie bedziesz latał częściej niż 5 razy w miesiącu do banku by wpłacić kase na konto), za free obsługa przez internet, za free serwis przez telefon HaloŚląski, za free przelewy do wszystkich banków, za prowadzenie konta 0zł, za karte bankomatową miesięczna opłata to 2zł, ale można jej uniknąć płacąc raz na miesiąc przy pomocy karty na kwotę minimum 100,01zł, wypłaty z bankomatów ING za free, z bankomatów euro - prowizja 1zł, a z pozostałych bankomatów jakaś wyższa opłata, ale jest na tyle dużo bankomatów ING i euro że nigdy nie miałem potrzeby korzystać z innych, serwis www bardzo przejrzysty i intuicyjny, nigdy nie miałem z nim problemów a to było jedno z głównych moich wymagań. masz legitymację szkolną lub studencką? otwierasz konto za free i korzystasz z niego max do 26 roku życia. cóż więcej chcieć? jak dla mnie idealny bank!

tu masz tabele opłat: http://www3.ingbank.pl/u235/navi/32598
    Ostatnio edytowane przez Koniu ; 21-09-08 o 12:38

Moderator
    Siła reputacji
    17

e konto student TARYFA OPŁAT.

Przyglądnij się temu Załącznik 10342 to bardzo istotne, jeżeli chcesz wybierać pomiędzy ofertami tego samego banku.

Użytkownik Forum Awatar WernerusMaximus
    Siła reputacji
    16
    LukasBank ekonto:
    -prowadzenie konta za darmo
    -wydanie karty Visa za darmo
    -opłata miesięczna za kartę 1zł'
    -przelewy przez internet za darmo
    -opcjonalnie token do konta 30zł przez 2 lata
    -bankomaty za darmo Euronet w placówkach Lukasa i BZWBK inne prowizja
    -łatwo dostępny debet

NordeaSpectrum:
    -prowadzenie konta za darmo (przy wpływach 1500 w kwartale)
    -wydanie karty Visa za darmo
    -opłata miesięczna za kartę 1,50
    -wszystkie bankomaty za darmo
    -przelewy przez internet 0,60gr
    -opcjonalnie token do konta 20zł

Ineligo(bez konta w PKOBP):
    -prowadzenie konta za darmo (średnia suma wplywów na konto w miesiącu 1000zł)
    -wydanie karty za darmo
    -opłata miesięczna za kartę Visa 1,50 za kartę z sercem wspierająca fundacje
    -bankomaty PKOBP inne prowizja
    -przelewy internet 99gr
    -nie ma opcji tokena

Nie polecam mBanku, Millenium, PKOSA, BPH, z rożnych przyczyn raz opłat a w przypadku mBanku mam złe doświadczenia. Najlepszym rozwiązaniem jest NordeaSpectrum głównym plusem są tu wszystkie bankomaty za free, a prowizja w każdym banku (minimalna) za wypłatę z obcego bankomatu wynosi 2% wypłaconej kwoty nie mniej jak 6zł. Tokeny to bardzo dobry sposób zabezpieczenia dostępu do konta przez net ale wiąże się z opłatą dodatkową, jednak nie są konieczne. Ja aby spełnić swoje oczekiwania posiadam dwa konta w LUKASIE do przelewów i w Nordei do wypłat z bankomatów (poprzednio Inteligo). Kosztuje mnie to miesięcznie nie licząc debetu w Lukasie 1,50 z kartę do Nordei bo w lukasie pobierają zylke a później płaca mi 1 zł bonusa za regularne wpływy.
    Ostatnio edytowane przez WernerusMaximus ; 21-09-08 o 12:52
    Somewhere over the rainbow, way up high
    There's a land that I heard of once in a lullaby
    Somewhere over that rainbow, skies are blue
    And the dreams that you dare to dream really do come true

murder(ator) ;) Awatar DaRiOOsH
    Siła reputacji
    17
    W przypadku LukasBanku konto pro w porównaniu do zwykłego ma większą ilość bankomatów. Głównie korzysta się z sieci Euronet.

Użytkownik Forum Awatar Ogorek
    Siła reputacji
    19
    Ja akurat jestem w mbanku i akurat nie narzekam.
    To co mnie głównie skłoniło to brak jakichkolwiek opłat za prowadzenie, jedyna opłata to 1zł/m za kartę.
    Bankomaty euronetu, wbk, cash4you i ecard są za darmo, z resztą tutaj jest mapka:
    http://www.mbank.pl/przewodnik/bankomaty_wplatomaty/

Jeśli chodzi o przelewy to bez opłat, a kod jest wysyłany przez sms (za darmo).
    Do wpłacania pieniędzy służą wpłatomaty - czasem trzeba przejechać przez część miasta z tego powodu, ale w innych bankach do oddziałów też trzeba dojść.

Siła reputacji
    16
    Cytat Zamieszczone przez DaRiOOsH Zobacz posta
    W przypadku LukasBanku konto pro w porównaniu do zwykłego ma większą ilość bankomatów. Głównie korzysta się z sieci Euronet.
    EkontoPro 9zł - eKonto free z tym że token na pro jest free tak że to sie uzupełania

Moderator Awatar np15
    Siła reputacji
    19
    Zdecydowanie proponuje mBank. Zerowe koszty zupełnie. Od kiedy przelewy stały się darmowe, żyć nie umierać. Jestem zwolennikiem jedynie kont bezpłatnych, bo z jakiej racji mam płacić, skoro bank i tak zarabia na obrocie moim kapitałem. Co do mBanku, to wkrótce obiecuje wam zrobić zdjęcie siedziby(to nie żart) w Katowicach, mam zamiar się tam przejść i zorientować się o co w tym chodzi, bo nie jest to chyba tylko przeszkolone biuro.
    Kliknij, to nic nie kosztuje, innym pomoże:1 & 2 & 3 :thanks:

Super Mordoprator ;-) Awatar ulm@n
    Trofea
    Siła reputacji
    20
    Ja jakoś jestem bardzoiej staroświecki i mam superkonto student w PKO BP. Opłata miesięcznie 2.50 zł za prowadzenie rachunku, za kartę 10 zł na rok, przelewy przez internet 0.50 zł, jedyne co mnie deneruje to karty zdrapki do przelewów. Taki bank to jednak powinien mieć opcję wysyłania kodów SMSem. Ale na jednej karcie jest 40 kodów, karty można zamawiać przez internet i przychodzą do domu pocztą raczej prblemu z tym nie bedzie, tylko trzeba opowiednio wcześniej o tym pomyśleć :) Do obsługi przez internet ciężko mi było na początku się przyzwyczaić, ale teraz jest już ok. Zresztą na iPKO jest demo więc możesz zobaczyć jak to wygląda.

Co mnie przekonało do tego baku, po pierwsze nie jest to bank wirtualny bo tak jak wspomniał DaRiOOsH bank bez siedziby to nie bank, zresztą co do wszelkiego rodzaju "wirtualnych" instytucji mam mieszane uczucia (brat miał starter z Play'a i wywalił po miesiącu, ale to inna bajka). Niektórzy twierdzą, że jest to postkomunistyczny moloch, ale jednak największy w polsce więc raczej nic mu się nie powinno "przytrafić". Z bankomatami też nie ma problemu, w razie czego zawsze można wyciągnąc kasę przy okienku.
    Jeden lubi las, drugi córkę leśnika. Ja zdecydowanie wolę to drugie... :}

manjak2003
    Gość
    Polecam mBank. Zero opłat. Szybkie przelewy. Idealny do płatności online. Pieniążki wypłacisz w bankomatack mbanku jak i wbk bez prowizji.

pmsady
    Gość

mBank polecam

ja polecam mBank, darmowe prowadzenie, darmowe przelewy, darmowa karta debetowa, polecam jeszcze poczytać sobie na blogu http://mbankkonto.blogspot.com

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    0
    osobiście posiadam dwa konta:
    - Pko dla studentów (połączone z inteligo)
    - mbank

Pko używam od lat, ostatnio wyrobiłem sobie kartę kredytową, powiem w tej materii tyle, całkiem sporo bankomatów, duży pewny bank, co do konta internetowego wszystko łatwo i przyjemnie.. zabezpieczenia konta?
    login, hasło i karta kodów którą potwierdzasz każdorazową transakcję..

Mbank, używam jako dodatkowego konta, 0 zł za prowadzenie, 0 za wydanie karty, dostęp równie łatwy, z bankomatów nie korzystam ale co do zabezpieczeń jeszcze coś dodać?
    Transakcje potwierdzasz kodem z telefonu.

Użytkownik Forum Awatar GoLLaB
    Siła reputacji
    18
    Ja też jak najbardziej mogę polecić mBank. Mieszkam we Wrocławiu, więc problemów z wyciągnięciem pieniędzy nie mam, wszystko w tej chwili jest darmowe, można założyć eMaxy, które faktycznie już coś zarabiają (około 6%) i można na nich składać kasę, wyciągnąć z nich można niestety tylko raz w miesiącu bezpłatnie, potem chyba 5zł prowizji. Aczkolwiek mogę szczerze polecić, przy jakichś oszczędnościach i rozsądnym operowaniu kontem, może jeszcze zarobić :)

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    19
    A ja polecam MultiBank. Jestem z niego bardzo zadowolony i nie zamienię na żaden inny (a miałem ich już kilka).

Użytkownik Forum Awatar Fenot
    Siła reputacji
    17
    A ja pozwolę sobie wykopać ten temat. Ostatnio dość intensywnie jest prowadzona kampania reklamowa nowego banku - Alior Bank. Czy ktoś się skusił już na korzystanie z ich usług? Jeśli tak, to prosilbym o podzielenie się swoimi wrażeniami. Przyznam, że ich oferta "na papierze" wygląda zachęcająco...
    Piraci obecnie nie istnieją! Piraci tworzyli nielegalne kopie płyt i na tym zarabiali, ludzi którzy wstawiają albumy do ściągnięcia za friko z netu nazwał bym prędzej "anarchistycznymi bibliotekarzami"
    Duże Pe

Moderator
    Siła reputacji
    17
    Cytat Zamieszczone przez Fenot Zobacz posta
    A ja pozwolę sobie wykopać ten temat. Ostatnio dość intensywnie jest prowadzona kampania reklamowa nowego banku - Alior Bank. Czy ktoś się skusił już na korzystanie z ich usług? Jeśli tak, to prosilbym o podzielenie się swoimi wrażeniami. Przyznam, że ich oferta "na papierze" wygląda zachęcająco...
    Alior Bank, właściciel (włochy) ma ogromne problemy finansowe w Polsce renegocjował kontrakty z pracownikami i nosi się z zamiarem sprzedaży swojej polskiej części.

Siła reputacji
    17
    Dzięki za info, nosze się z zamiarem zmiany banku(BPH), tylko nie zdecydowałem gdzie uderzać,a wspomniany Alior prezentuje się jako bank konkurecyjny i przyjazny dla klienta.
    Piraci obecnie nie istnieją! Piraci tworzyli nielegalne kopie płyt i na tym zarabiali, ludzi którzy wstawiają albumy do ściągnięcia za friko z netu nazwał bym prędzej "anarchistycznymi bibliotekarzami"
    Duże Pe

Moderator Awatar np15
    Siła reputacji
    19
    Co do Alior Banku uważałbym, czytałem artykuł o tym jak nabija kilentów w przysłowiową "butelkę" manipulując liczbami opłat, oprocentowania itd. nawet w ciągu jednego dnia! Reklama brzmi zachęcająco, ale chyba tylko tyle.
    Kliknij, to nic nie kosztuje, innym pomoże:1 & 2 & 3 :thanks:

Siła reputacji
    16
    Dzięki za info, nosze się z zamiarem zmiany banku(BPH),
    O widzę że kolega zamierza płacić za obsługę konta niebotyczne kwoty:
    Załącznik 10405

Siła reputacji
    17
    "Kolega" ma aktualnie konto w BPH i niebotyczne kwoty właśnie płaci...sezam max kosztuje :/
    Duże Pe

Moderator Awatar Oregoon
    Siła reputacji
    16
    ja mam konto w millenium, i nie narzekam- opłata miesięczna razem z ubezpieczeniem karty 2 zł, płatności kartą za darmo.

obecnie polecam bo mam konto w banku Nordea- może spora opłata w moim wypadku, bo 8 złoty za miesiąc, ale wypłaty we wszystkich bankomatach za darmo, bardzo dobry dostęp do serwisu www. Mi wystarcza, i co dobre, jest czesto przy płatnościach w necie- płacę z Norde'a. Czyli natychmiastowe opłaty. :)

Moderator
    Siła reputacji
    17
    Na dziś polecam konto w Alior Bank, wypłaty z wszystkich bankomatów za 0, przelewy do zdefiniowanych odbiorców za 0, opłata za prowadzenie rachunku 3 pln/m-c, bardzo przyjemny i przyjazny interfejs.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)