Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 25 z 33

Wątek: Czym się czyści LCD

jarek231
    Gość

Czym się czyści LCD

Czym się czyści LCD(Samsung 740N)

Użytkownik Forum Awatar JohannesR
    Siła reputacji
    18
    Jesli chodzi Ci o sama matryce to np. w sklepach z laptopami sa specjalne zestawy do czyszczenia (plyn, specjalne szmatki) tylko jesli sie zdecydujesz to sprawdz w roznych sklepach bo roznica cenowa czasem jest powalajaca. Jest tez opcja pod tytulem allegro, gdzie jest tego sporo.

Best avatar - 3 miejsce Awatar pawelck
    Siła reputacji
    17
    Nie mam lcd ale naprawde zalecane jest cos??? ja biore pronto:-) do szklanych rzeczy i czyszcze:-). Potem jakas szmatka dobrze wycieram zeby smug zadnych nie bylo.
    Kazda zlotowka jest bardzo wazna
    http://www.marysia.szaraniec.org/
    :piwko: :piwko: :piwko:

Użytkownik Forum Awatar wlodas
    Siła reputacji
    22
    Pytałem się w moim zaprzyjażnionym sklepie komputerowym o czyścidło do LCD. Otrzymałem odpowiedz, że najlepiej jest kupić lekko nawilżane ściereczki do okularów- wytrzeć i wyrzucić/ ściereczkę oczywiście:D/. Napewno miękka ściereczka jak zamsz aby nie porysować ekranu.

jarek231
    Gość
    niedawno kupiłem taki sprej ktory mi w sklepie komputerowym polecał zebym tym czyścił ambersil glass cleaner,i niewiem czy moge go stosować na tym LCD bo jest do szkła i glazury powiedzcie mi czy moge tym czymś czyści ten moj LCD matryce
    Ostatnio edytowane przez jarek231 ; 30-12-05 o 14:20

Adrian ADHD bez ADHD
    Gość
    najlepiej czyscic plynem do mycia okien a potem rekawem albo szmata
    i co to jest matryca?
    Ostatnio edytowane przez wlodas ; 30-12-05 o 17:51

Gourney
    Gość
    takie cos znalazlem:
    Kup sobie piankę do czyszczenia LCD. ZADNYCH CHUSTECZEK SZMATEK I INNEGO SCIERWA nawet takich SPECLAJNYCH. Zostają po nich mazy jak cholera nie wiadomo czemu. Ja robie tak, ze na czystą chusteczke chigieniczną nakładam troche pianki, przetre, potem jeszcze raz czysta chusteczką, i szybkimi ale dosyc delitatnymi ruchami nalezy to robic, jezdzic od ramki do ramki jak np. przy polerce samochodu (nie dociskac mocno). Wtedy nie zostają prawie zadne mazy (na upartego widac troche pod swiatło sztuczne z bardzo małym kątem, ale to sie trzeba naprawde mocno wpatrywac).

Mysle ze najwazniejesze to brak alkoholu... i wogóle mi glupio myc plynami... juz wole szmate praktycznie sucha lub pianki
    EDIT: mam laptopa i jeszcze nie odwazylem sie myc :P
    Matryca
    Ostatnio edytowane przez wlodas ; 30-12-05 o 17:52

Użytkownik Forum Awatar Ogorek
    Siła reputacji
    19
    ja kupiłem poprostu specjalny płyn i używam ręczników papierowych, działa:) żadnych smug, ani nic:)

Użytkownik Forum Awatar Fenot
    Siła reputacji
    17
    ja uzywam alkoholu izpropylowego i irchy :D
    Piraci obecnie nie istnieją! Piraci tworzyli nielegalne kopie płyt i na tym zarabiali, ludzi którzy wstawiają albumy do ściągnięcia za friko z netu nazwał bym prędzej "anarchistycznymi bibliotekarzami"
    Duże Pe

murder(ator) ;) Awatar DaRiOOsH
    Siła reputacji
    17
    Może uznacie to za brutalne dla ekranu, ale ja ślinie palucha nakładam to na ekran, potem paznokciem usuwam ewentualne stałe zabrudzenia i rękawem do sucha. I jest naprawdę czysto :bandit:

Siła reputacji
    18
    Ja czyszcze mojego LCD specjalnym plynem do soczewek, plyt i paneli LCD i plyn ten zawiera alkohol i nie ma zadnych smug i innego badziewia i co wiecej sadze, ze alkohol nic nie szkodzi panelom LCD :P

Siła reputacji
    22
    ściągnięte z innego forum:
    Czym czyścić ekran monitora LCD aby nic nie uszkodzić"
    " Tez szukalem takiej informacji : generalnie wiem czym NIE czyscic: srodkami
    zawierajacymi alkohol i amoniak a to zawieraja dostepne czyscidla, na
    ktorych nawet jest napisane ze sa do LCD. W sieci jest informacja o cudownej
    podobniez miksturze pt. Klear Screen (tak sie dokladnie to nazywa), robi to
    jakas amerykanska firma glownie na potrzeby Apple. Pytanie, czy ktos to ma w
    Polsce do sprzedania. Najblizszy dealer jest w Anglii.
    Są dostępne specjane chusteczki do czyszczenia. Ja mam "Fellowes".
    Opakowanie 100szt. za ok. 15 w MediaMarkt.
    info http://www.man.lodz.pl/LISTY/PECET/2003/01/14149.html
    oraz http://www.frazpc.pl/b/87495
    Ostatnio edytowane przez wlodas ; 30-12-05 o 21:28

Siła reputacji
    18
    wlodas nie zgadzam sie z tym co napisales :) srodek czyszczacy ktory posiadam byl kupiony w rzetelnym sklepie z laptopami, nazywa sie "celaning solution", zawiera Isopropyl alcohol i sprawuje sie znakomicie i przeciez wystarczy troche znac chemie by wiedziec, ze taki srodek nie ma prawa szkodzic panelowi LCD.

P.S. Wlasnie poszperalem troche i znalazlem na angielskojezycznych forach to samopytanie i w odpowiedziach zgodnie pojawiaja sie srodki zawierajace wspomniany "isopropyl alcohol". Zabroniony jest natomiast "Ethyl alcohol".

Kod:
    http://store.earthlcd.com/s.nl/sc.10/category.-110/it.I/id.168/.f
    Ostatnio edytowane przez JohannesR ; 30-12-05 o 21:47

Siła reputacji
    22
    Cytat Zamieszczone przez JohannesR
    wlodas nie zgadzam sie z tym co napisales :) srodek czyszczacy ktory posiadam byl kupiony w rzetelnym sklepie z laptopami, nazywa sie "celaning solution", zawiera Isopropyl alcohol i sprawuje sie znakomicie i przeciez wystarczy troche znac chemie by wiedziec, ze taki srodek nie ma prawa szkodzic panelowi LCD.

P.S. Wlasnie poszperalem troche i znalazlem na angielskojezycznych forach to samopytanie i w odpowiedziach zgodnie pojawiaja sie srodki zawierajace wspomniany "isopropyl alcohol". Zabroniony jest natomiast "Ethyl alcohol".

Kod:
    http://store.earthlcd.com/s.nl/sc.10/category.-110/it.I/id.168/.f
    drogi JohannesR ! ja napisałem ale to nie moje słowa - z innego forum to cytat.
    ja sam nie mam LCD tylko CRT i czyszcze go tak jak inni pisali. :
    Ostatnio edytowane przez wlodas ; 01-01-06 o 17:30

Siła reputacji
    18
    Wiem, wiem nie oburzaj sie :) w kazdym razie mysle, ze sprawa sie troche rozjasnila i wiemy, ze alkohol ma rozne odmiany :)

jarek231
    Gość
    ja czyscze tym juz ambersil glass cleaner i spox jest tez chyba zawiera alkohol
    Ostatnio edytowane przez wlodas ; 01-01-06 o 17:31

SiTo
    Gość
    a ja mam takie sciereczki (na metce widze tylko "Ultra Microfibre" reszta napisu sie juz sprala) podobno sa drogie ok30zl (mi siostra kradnie w firmie:baby: ) ale sa zaj***e , wystarczy ja delikatnie namoczyc w wodzie-wycisnac i wycierac monitor.Nie zostaja nawet najmniejsze smugi,ekran jest czysty jak łza

Użytkownik Forum Awatar WernerusMaximus
    Siła reputacji
    16
    Mojego czyści żona....dziwnie to zabrzmiało ;-) ale dumny jestem że przed tą opercją nauczyłem ją wyłączać monitor(czyści na mokro) nawet nie wiem jakimi płynami chyba do okien? Ale działa -CLEAN.

Moderator Awatar Koniu
    Trofea
    Siła reputacji
    19
    a ja mam takie sciereczki (na metce widze tylko "Ultra Microfibre" reszta napisu sie juz sprala) podobno sa drogie ok30zl (mi siostra kradnie w firmie ) ale sa zaj***e , wystarczy ja delikatnie namoczyc w wodzie-wycisnac i wycierac monitor.Nie zostaja nawet najmniejsze smugi,ekran jest czysty jak łza
    dokładnie ja taką spobie sprawiłem ściereczkę z mikrowłókien - droga, bo droga była, ale do szczęścia już tylko wodę potrzebuje - żadnych smóg, rysek itp. po prostu cudo
    kontakt :deal:

Co jest najśmieszniejsze w ludziach - zawsze myślą na odwrót:
    spieszy im sie do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem.
    Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem traca pieniądze by odzyskac zdrowie.
    Żyją jakby nigdy nie mieli umrzec, a umierają jakby nigdy nie żyli.

Moderator
    Siła reputacji
    17
    A ja czyszczę ściereczkami do monitorów LCD zakupionymi w Sieci Real za 10 pln. nazywają się E5 w opakowaniu po 100szt. są bardzo dobre za przyzwoite pieniądze.

http://www.stopforumspam.com/
    Piana jest wesołością piwa.

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    19
    Cytat Zamieszczone przez jarek231 Zobacz posta
    Czym się czyści LCD(Samsung 740N)
    Najlepiej sciereczka mikrofazową. Jesli takowej nie posiadasz to miekkim materialem (moze byc zwykla chusteczka do nosa) nasaczonym np. plynem do mycia okien (nie mokra, a wilgotna). Uwazaj by nie byla na tyle mokra, az pociekna Ci z niej krople po ekranie. Splywajac w dol na styk ekranu z plastykowa obudowa moga uszkodzic Ci matryce monitora (oj wiele razy sie z tym spotkalem). Dlatego istotne by material/sciereczka byla wilgotna a nie mokra.

Rowniez polecam sciereczki o ktorych pisze pytonss (jak Ci zabraknie chusteczek :P).

pozdrawiam

Moderator
    Siła reputacji
    17

Icon14

Wczoraj nabyłem w Media Markt za cenę 22 pln żel do czyszczenia ekranów lcd firmy Hama, w zestawie również chusteczka z mikrofazy, co prawda prawie dwukrotnie droższy produkt aniżeli ten który poprzednio proponowałem, jednak dziś zdecydowanie potwierdzam, że zdecydowanie lepszy od tego nabytego przeze mnie w sieci Real.

http://www.stopforumspam.com/
    Piana jest wesołością piwa.

Super Moderator
    Siła reputacji
    18
    Odświeżam temacik [posty troszkę stare a świat idzie do przodu :D]

Mianowicie, czym - najlepiej czyścić ekran od kurzu i innych zabrudzeń? Czy pianka i ściereczka antystatyczna* - nadadzą się do tego najlepiej?

* - do szyb typu glar, ponieważ monitorek posiada taką [dokładny model: HP w2207h]

Dziękówa z góry.
    ...

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    19
    W tym przypadku nic się nie zmieniło.

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    0
    Ja czyszczę delikatnie wilgotną miękka ściereczką.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)