Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Po co istnieją dzisiejsze fora dyskusyjne?

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    20

Icon3 Po co istnieją dzisiejsze fora dyskusyjne?

Zapraszam do luźnej dyskusji na temat istnienia obecnych for dyskusyjnych.
    Zajrzałem ostatnio na kilka większych for i ręce mi opadły. Po co istnieje dziś gro z nich? Ludzie zadają konkretne pytania, mają konkretny problem, a w odpowiedzi uzyskują:

- "skorzystaj z opcji szukaj, temat już był"
    - "ja się na tym nie znam, ale może ktoś inny Ci odpowie"
    - "poszukaj gdzieś tam opcji, nie wiem jak się nazywa, ale jak jej nie ma, to nic nie zrobisz"

i wiele innych bardziej lub mniej debilnych odpowiedzi...

Ja się pytam, po kiego grzyba istnieją takie fora, gdzie np. wypowiada się kretyn, który nie ma w danym temacie żadnej wiedzy? Albo na dzień dobry miesza się z błotem nowych użytkowników i np. daje bana, bo nie skorzystał z opcji szukaj i nie wpadł akurat na frazę danego tematu, który kiedyś tam był, a który w wyszukiwarce mu się nie pokazał (bo kwestii tematów i ich spójności z omawianym problemem nie będę poruszał, bo w większości przypadków temat to jedno, a treść zupełnie o czym innym).

Czy właściciele tych for dają Admina, Moda w postaci wyliczanki? "Ooo Ty masz fajnego dziecinnego nicka, to dam Ci moderatora i mam gdzieś, że jesteś imbecylem albo masz 12 lat".

Zapraszam do luźnej dyskusji, Waszych spostrzeżeń, czy refleksji na ten temat.
    Czy dzisiejsze fora dyskusyjne naprawdę muszą reprezentować takie totalne, głębokie dno?

Użytkownik Forum Awatar wlodas
    Siła reputacji
    23
    kiedys - bywałem na kilkunastu forach :)
    cieszyło mnie, ze moge tam zaglądac, ale z biegiem lat z biegiem dni - zmniejszałem ilośc oglądanych for - ludzie odchodzili a zostawali i przychodzili coraz młodsi.
    ja się pewnie zestarzałem....cóz każdego lata bija po krzyzu- ale widząc a właściwie czytając ludzkie wypociny? dałem sobie spokój...\

zaglądam na dwa fora - to - bo juz dawno tu jeatem , chociaz coraz bardziej sporadycznie ...oraz inne związane z moim hobby- foto.
    to co pisze Trescom to prawda - takie odpowiedzi i bardziej debilne pojawiają się na tych i takich forach.

cóz - dzieci dorwały sie do pisania. :)

a moderator 12 letni to juz chyba norma na tych forach.... ma znaczek, znaczy ma władzę.. :)

Użytkownik Forum Awatar Rav
    Trofea
    Siła reputacji
    21
    ja poza tym forum też zaglądam na jeszcze jedno motoryzacyjne pewnej marki. tam na porządku dziennym jest odsyłanie do szukajki. ma to jednak pewne wytłumaczenie, dublowanie tematów nie wpływa za dobrze na jakość wyników szukajki. tu popieram niektóre restrykcje, jednak dobrze by było nieświadomego usera odesłać do poszukiwanego tematu. nie podoba mi się natomiast dawanie warnów i banowanie za byle co a to się dość często zdarza. na szczęście na UPL ani na dzisiejszej softmanii się to nie zdarza
    budzi się we mnie zwierzę ,
    ale obawiam się,
    że to leniwiec ...

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    20
    True. Rozumiem zwrócenie uwagi, że dany temat już był. Rozumiem zwrócenie uwagi/zapytanie o skorzystanie z wyszukiwarki. Ale żenujące dla mnie jest po prostu stwierdzenie, "temat już był, poszukaj sobie", jakby nie można było takiemu Użytkownikowi po prostu dać do niego bezpośredniego linka.
    Fora po to były i po to są, by i 100 użytkowników zadało to samo pytanie.
    Krew mnie zalewa, i mam ochotę takiemu imbecylowi rzucić oficjalnie wiązanką.
    Restrykcje restrykcjami, ale poszanowanie drugiego człowieka, który nie musi być obeznany z każdą funkcją danego skryptu forumowego, też musi obowiązywać.

Użytkownik Forum Awatar Rav
    Trofea
    Siła reputacji
    21
    tak właśnie być powinno że się podaje linki jeśli nie chce się czegoś po raz kolejny wyjaśniać. a zauważyłem jeszcze jedno, często pomocni są zwykli userzy albo początkujący forumowicze, co do modów i adminów bywa różnie potrafią lecieć kreski za nic. oczywiście nie mówię tu o SM.
    budzi się we mnie zwierzę ,
    ale obawiam się,
    że to leniwiec ...

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    0
    minęło od tej dyskusji 9 lat i ile się zmieniło, w sumie to dziś dopiero jest pytanie po co jeszcze ludziom fora?
    Ostatnio edytowane przez kleopatra ; 04-04-22 o 12:04

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)