Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Brak dźwięku w Win7 64 - Realtek ALC887

Moderator
    Siła reputacji
    17

Brak dźwięku w Win7 64 - Realtek ALC887

Witam,
    nie mogę zmusić do działania zintegrowanej karty dźwiękowej na płycie MSI B75MA-E33 - w Win7 64 bit Sp1. Próbowałem już chyba wszystkiego. Sterowniki z załączonej płytki, ze strony Realteka, ze strony MSI i nic. Nie wykrywa podłączonego kabla ani na wejściu tylnym ani na frontpanelu. Po przestawieniu opcji w menedżerze Realteka (wyłącz wykrywanie wejścia na frontpanelu) ikonka na pasku "ożywa" jest mikser, jak się włączy jakiś odtwarzacz niby widać, jak zmienia się poziom dźwięku, ale dalej cisza w słuchawkach i głośnikach.
    Czytałem, że może być konflikt między dźwiękiem dla HDMI i kartą dźwiękową, ale nie mam pojęcia jak to obejść. Pod Xubuntu też nie ma dźwięku.
    W necie też nic sensownego nie znalazłem.
    Może ktoś spotkał się już z tym problemem?
    Będę wdzięczny za każdą pomoc

Ginekolog <-> tapicer Awatar thomas.night
    Siła reputacji
    21
    Temat front panela póki co radzę zostawić. Możliwe jest, że właśnie tu jest pies pogrzebany. Tak więc na czas testów odłącz front panel.
    Jeżeli w menadżerze urządzeń dźwiękówka nie ma żadnych wykrzykników, tudzież czerwonych znaków X, to już pół sukcesu.
    Ostatnim krokiem jest sprawdzenie, które z urządzeń (dźwiękówka vs HDMI) jest ustawione jako domyślne. start -> panel sterownia -> dźwięk.
    Ustaw jako domyślne co trzeba. W tym momencie dźwięk być musi. Jeśli nie, odinstaluj istniejące sterowniki realteka, użyj tych od MSI.
    Jeżeli nadal nic, wyłącz w narzędziu Realteka jack-sensing (wykrywanie gniazda).
    Póki co tyle ;)
    ... jak w statusie, wyk. też spirale z materiału powierzonego :)
    night_cr0wler / astar0th

Moderator
    Siła reputacji
    17
    Najpierw to co zrobiłem:
    No to odłączyłem frontpanel (fizycznie, na płycie głównej). Odinstalowałem sterowniki. Zainstalowałem nowe ze strony MSI. Zaktualizowałem windowsa, przez menadżera urządzeń sprawdziłem, czy są aktualizacje do sterowników i tam gdzie były to się pinstalowało. W menadżerze urządzeń nie ma żadnych wykrzykników/znaków zapytania/x-ów.
    A teraz czego nie mogę zrobić:
    Wszedłem w ustawienia dźwięku. Tam były trzy urządzenia, wyłączyłem frontpanel, zostawiłem Głosniki i HDMI. Obydwa wyszarzone. W obydwu przypadkach nie mogę ustawić jako urządzenia domyślnego - bo opcja jest nieaktywna (nie podłączone głośniki/HDMI). Oczywiście kabelek od głośników jest jak najbardziej "wtyknięty", tyle, że sterownik tego nie wykrywa.
    W narzędziu realteka mogę jedynie wyłączyć wykrywanie gniazda na przednim panelu. Innych opcji nie ma.
    Dźwięku oczywista również nie ma.
    Jeszcze sprawdzę pod linuksem (znalazłem sterowniki) czy w ogóle ta karta działa, czy może jest uwalona. Ale to wieczorkiem. Na razie mam dosyć.

Ginekolog <-> tapicer Awatar thomas.night
    Siła reputacji
    21
    Pod linuxem ta dźwiękówka powinna działać bez żadnych dodatkowych zabiegów. Prawdę powiedziawszy pod Win7 (jeśli dobrze kojarzę) 'z automatu' powinno pojawić się Urządzenie zgodne z High Definition Audio... czy coś podobnego.
    ... jak w statusie, wyk. też spirale z materiału powierzonego :)
    night_cr0wler / astar0th

Moderator
    Siła reputacji
    17
    Cytat Zamieszczone przez thomas.night Zobacz posta
    Pod linuxem ta dźwiękówka powinna działać bez żadnych dodatkowych zabiegów. .
    Nie działa.
    Cytat Zamieszczone przez thomas.night Zobacz posta
    Prawdę powiedziawszy pod Win7 (jeśli dobrze kojarzę) 'z automatu' powinno pojawić się Urządzenie zgodne z High Definition Audio... czy coś podobnego.
    Pojawia się, naturalnie ale nie wykrywa włożonego jacka, przez co nie mam jak wybrać domyślnego źródła dźwieku. I dźwięku ni ma.
    Normalnie jakiś horror. Mam taką kartę sb live 5.1 vx, jak ją podłączyłem to win7 po ściągnięciu wszystkich aktualizacji dopiero ją zobaczył i zainstalował sterowniki. Teraz karta działa, ale pod linuksem dla odmiany nie można korzystać z mikrofonu. Nie da się wybrać wejścia. Jeszcze takich jaj nie miałem z dźwiękówkami. Oczywiście pod linuksem dźwięk ze zintegrowanej nie działa. Ręce opadają. Chyba wyj..- wyrzucę w cholerę tą płytę główną. Pomijam problemy z ustawieniem rozdzielczości pod linuksem. Niby integra intela jest mega wspierana przez linuksa, ale chyba nie tu i nie ta!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)