Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Nawigacja w Samsung Galaxy Y PRO DUOS B5512

Ulubiony użytkownik Awatar lowak
    Siła reputacji
    16

Nawigacja w Samsung Galaxy Y PRO DUOS B5512

Hej,
    Mam pytanie związane z nawigacją do Samsugna Galaxy Y PRO DUOS B5512 - Samsung Galaxy Y Pro Duos B5512 - Full phone specifications

Mam zamiar sobie kupić ten telefon, z dwóch powodów:
    1. Posiada funkcję DUAL SIM
    2. Posiada wbudowy moduł GPS

Martwi mnie tylko jedna rzecz, czyli rzeczona już nawigacja. Z tego co udało mi się ustalić, to ten model ma dodaną nawigację google'a. Interesuje mnie jak to jest z kosztami użytkowania takiej nawigacji? Czy ktoś ma doświadczenia? Jestem trochę zielony w temacie a zanim kupię telefon chciałbym dowiedzieć się wszystkich za i przeciw ;)

Pozdrawiam,
    lowak
    "Niewiarygodnie szybki smok w świecie swych wartości powstałem z nicości obrałem droge ku wolności"
    "Trwa poscig za kasą, pozycja, dupami gdzie ludzie rozmineli się z wartościami"
    Paktofonika

GG: 1870358

Moderator Awatar Koniu
    Trofea
    Siła reputacji
    16
    każdy telefon z androidem ma darmową nawigację google. jest jedna wada: telefon pobiera mapy z internetu na bierząco.
    alternatywą którą polecam z czystym sumieniem jest automapa w wersji na androida - trochę kosztuje (chodź w sieci są witaminki), ale działa offline i ma b.dobre mapy polski. a przy pracy online może pobierać informacje o aktualnym natężeniu ruchu, utrudnieniach, remontach itp. i wyszukiwać alternatywne trasy.
    kontakt :deal:

Co jest najśmieszniejsze w ludziach - zawsze myślą na odwrót:
    spieszy im sie do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem.
    Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem traca pieniądze by odzyskac zdrowie.
    Żyją jakby nigdy nie mieli umrzec, a umierają jakby nigdy nie żyli.

Siła reputacji
    16
    Hm...
    To nieciekawie, jak będzie chciał mi cały czas pobierać mapy. No, ale nic, dzięki za rozwianie moich wątpliwości. Będę myślał dalej co zrobić z tym fantem.
    "Niewiarygodnie szybki smok w świecie swych wartości powstałem z nicości obrałem droge ku wolności"
    Paktofonika

Siła reputacji
    16
    Dwa pytania:

1. Czy istnieje możliwość wyłączenia pobierania map na bieżąco z Internetu, czyli np. wyłączamy GPRS czy tam inną formę pobierania "przez telefon"?

2. Czy można ściągnąć sobie potrzebną część mapy (np. Warszawę) przez WiFi, a następnie używać ściągniętych map bez potrzeby korzystania z pobierania na biężaco?

Cały czas chodzi mi po głowie ten telefon i alternatyw ;)
    Paktofonika

Moderator Awatar Koniu
    Trofea
    Siła reputacji
    16
    jeśli chodzi o androida:
    ad 1: tak - możesz wyłączać transfer danych dla wszystkich aplikacji na poziomie ustawień systemu
    ad 2: od ok roku można ściągać mapy google na kartę pamięci i korzystać bez połączenia internetowego (ale działa tylko wyświetlenie mapy i aktualnej lokalizacji - brak nawigacji, szukania trasy, informacji o firmach/instytucjach pod konkretnymi adresami). w zeszłym roku korzystałem z tego rozwiązania w bułgarii, rumunii i paryżu - działało ok, limit map to max 50MB w jednym obszarze (ale można ściągnąć kilka obszarów, ale 50MB to obszar ~warszawy)
    kontakt :deal:

Co jest najśmieszniejsze w ludziach - zawsze myślą na odwrót:
    spieszy im sie do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem.
    Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem traca pieniądze by odzyskac zdrowie.
    Żyją jakby nigdy nie mieli umrzec, a umierają jakby nigdy nie żyli.

Ginekolog <-> tapicer Awatar thomas.night
    Siła reputacji
    17
    Proponowałbym Sygic lub Automapę (offline)
    ... jak w statusie, wyk. też spirale z materiału powierzonego :)
    night_cr0wler / astar0th

Moderator Awatar np15
    Siła reputacji
    16
    Dorzuciłbym jeszcze TomTom'a, który jest od jakiegoś czasu dostępny na platformę Android.
    Kliknij, to nic nie kosztuje, innym pomoże:1 & 2 & 3 :thanks:

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    0
    Cytat Zamieszczone przez lowak Zobacz posta
    Hej,
    Mam pytanie związane z nawigacją do Samsugna Galaxy Y PRO DUOS B5512 - Samsung Galaxy Y Pro Duos B5512 - Full phone specifications

Mam zamiar sobie kupić ten telefon, z dwóch powodów:
    1. Posiada funkcję DUAL SIM
    2. Posiada wbudowy moduł GPS

Martwi mnie tylko jedna rzecz, czyli rzeczona już nawigacja. Z tego co udało mi się ustalić, to ten model ma dodaną nawigację google'a. Interesuje mnie jak to jest z kosztami użytkowania takiej nawigacji? Czy ktoś ma doświadczenia? Jestem trochę zielony w temacie a zanim kupię telefon chciałbym dowiedzieć się wszystkich za i przeciw ;)
    Mam owy telefon i powiem ci ze ma on cos takiego jak "Navi expe" i działa to na zasadzie takiej ze możesz sobie wykupic np. na miesiąć pakiet koszt 9zl. i kozystasz ile chcesz :) mozna tez na jeden dzien wykupic chyba 3zl. nie sa to jakies porazajace koszty miesieczne:) aha przy starcie masz 7 dni gratis :)

Moderator
    Siła reputacji
    13
    Zdecydowanie polecam SYGIC - jesli potrzebujesz daj znać.

http://www.stopforumspam.com/
    Piana jest wesołością piwa.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)