Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 25 z 38

Wątek: Jak zarabiać - praca - podpowiedzcie - pomocy

Użytkownik Forum Awatar demonstar
    Siła reputacji
    18

Jak zarabiać - praca - podpowiedzcie - pomocy

Witam

Moi drodzy od dłuższego czasu jestem bez pracy i na dobrą sprawę z minimalnymi dochodami a wieloma problemami.
    Proszę podpowiedzcie mi co mogę robić żeby zacząć zarabiać jakieś 2000.
    Myślę, że jestem pracowity, tyle że u nas nie ma właściwie pracy - od dłuższego czasu myślimy z żoną o uruchomieniu firmy, tylko co robić.
    Proszę was o pomoc.

Pozdrawiam

gg :1174278 tlen:demonstar
    real demonstar side - czyli www.demonstar.fg.pl

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    18
    Z tym problemem chyba boryka się dzisiaj większość z nas. Niestety nie ma raczej złotego środka, szczególnie w dzisiejszych czasach - kryzys. Sam będę właśnie otwierał firmę, choć mam pewne obawy.
    Dobrym posunięciem, nieco ułatwiającym start, jest otrzymanie dotacji z Urzędu Pracy lub jakiegoś programu UE. Jest tego pełno. Chyba, że ma się orzeczenie o niepełnosprawności, to można się starać o dotację z PFRONu, która jest przym szczerze prosta w takiej sytuacji do otrzymania i jest znacznie wyższa niż dotacja z UP. Ale trzeba mieć orzeczenie ;)

Opcji z pewnością jest kilka. Ja stawiam na przykład między innymi na sklep internetowy. Jako były pracownik jednej z największych i najlepiej rozwijających się w europie firm, tworzących oprogramowanie sklepów internetowych, mam obecnie ogromne (piszę to z pełną świadomością ;) ) doświadczenie w kwestii e-commercu, dlatego zamierzam to wykorzystać. Jedyny problem, to zdecydować się CO chciałoby się sprzedawać. Oczywiście e-sklep w moim przypadku będzie tylko dodatkiem do działalności :)

Moderator Awatar np15
    Siła reputacji
    18
    Zerknij też tutaj:
    Freelancing, Zlecenia, Pierwszy portal ze zleceniami pracy zdalnej w Polsce
    Moim zdaniem posiadając jakiekolwiek umiejętności można trochę dorobić, choćby na prostych tekstach pod pozycjonowanie.
    Kliknij, to nic nie kosztuje, innym pomoże:1 & 2 & 3 :thanks:

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    18
    I tu np15 się grubo mylisz. IMHO to najgorszy z możliwych portali tego typu, gdzie aby złapać projekt, trzeba dzisiaj zrobić go za darmo. Studenciaki (bez urazy) oferują tam zrobienie strony za przysłowiowe 5zł (oczywiście nie muszę mówić jak ona będzie wyglądała).
    Nie polecam, a wręcz odradzam.

Ginekolog <-> tapicer Awatar thomas.night
    Siła reputacji
    19
    Rozumiem, że patenty typu zbieranie butelek odpadają(?) :) No ok, taki żarcik.
    Jeśli mówimy o IT, problem jest jeden. Informacja na której macie zamiar pracować. Już się nt. rozwijam, otóż: w firmach handlowych funkcjonuje różnego rodzaju oprogramowanie zbierające info o kupnie/sprzedaży/kontrahentach itd. Żaden z pracodawców nie ma gwarancji, co do Waszej lojalności dziś (albo jutro, gdy już opuścicie firmę). A gdyby zachciało Wam się premii, odsprzedając ów info konkurencji(?) I tak właśnie rynek 'prywaciarzy' stał się nie do zdobycia.

... mamy jeszcze budżetówkę. Tak, tu opcji zdecydowanie więcej. Macie możliwość umowy o pracę, lub umowy-zlecenia (osobiście preferuję to drugie). Problemem tutaj jest tzw. polska rzeczywistość. 'Informatyk z budżetówki', c'mon, renoma błagająca o litość :). W CV coś takiego też nie wygląda zachęcająco dla przyszłego pracodawcy (zapewne prywaciarza). Ile głów, tyle pomysłów, aczkolwiek takowe zatrudnienie bywa stabilne. Jakkolwiek w tym przypadku dobrze było by profilować CV właśnie pod oprogramowanie używane często w ów budżetach:
    oprogramowanie Vulcan, ProgMan, Program Płatnik, Bestia, SIO... zarządzanie bazami MS SQL oraz Firebird etc.

Ze snu o własnej firmie budziłem się już kilka razy... dajcie spokój.
    ... jak w statusie, wyk. też spirale z materiału powierzonego :)
    night_cr0wler / astar0th

Moderator Awatar Koniu
    Trofea
    Siła reputacji
    18
    praca zdalna to ciężki kawałek rynku - trzeba mieć dobrą renomę i trochę szczęścia - ale da się - najlepszy przykład to moja firma w której ostatnio rozmawiam z szefem że w najbliższym czasie będzie potrzeba skorzystania z freelancera który ogranie nam aplikacje od strony wizualnej.
    zarabiać na internecie da się i to bez większych problemów - trzeba mieć tylko pomysł i trochę wiedzy. uważam ze dobrym przykładem jest blog jdtech - skoncentrowany na jednym elemencie, jest tam praktycznie cała wiedza, a zarabiają na prowadzeniu mini sklepu internetowego. myślę że pomysłami nie gorszymi są tematy o których polacy (standardowy kowalski) mało wiedzą, np: dvbt (sam chętnie znalazłbym wreszcie porządnego bloga), hddbtv, oszczędzanie/pomnażanie pieniędzy (by uniknąć drugiego amber gold - a moim zdaniem jest na rynku jego dobry "naśladowca"). oprócz technicznej wiedzy w przystępnym formacie wystarczy dodać sklep internetowy (modemy, dekodery, przygotowanie dokumentów) i po mału się rozkręci.
    Oczywiście są też mniej specjalistyczne tematy, np. ja bardzo docenię serwis w którym w jednym miejscu poznam stan, etap i przybliżone ceny nowych inwestycji w warszawie. ale z tego (poza reklamami) nie bardzo wiem jak wycisnąć gotówkę.

Cytat Zamieszczone przez thomas.night Zobacz posta
    Ze snu o własnej firmie budziłem się już kilka razy... dajcie spokój.
    zaczynając na czysto - zgadzam się. ale posiadając lepsze/gorsze znajomości jak najbardziej można - sam myślę o otwarciu działalności i zaczęcia współpracy na zasadzie kontraktora dla swoich obecnych/byłych pracodawców i ich klientów - opłaca się to dla obu stron.
    kontakt :deal:

Co jest najśmieszniejsze w ludziach - zawsze myślą na odwrót:
    spieszy im sie do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem.
    Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem traca pieniądze by odzyskac zdrowie.
    Żyją jakby nigdy nie mieli umrzec, a umierają jakby nigdy nie żyli.

Administrator Awatar bArT
    Siła reputacji
    10
    Ogólnie bardzo dobrze i mądrze piszecie. Cóż tu można dodać, najlepiej zarabiać robiąc to, co się potrafi robić i lubi się robić. Raczej nie ma sensu szukać czegoś na siłę. szczególnie, jeśli nie ma się pojęcia o danym temacie.

Ja osobiście co raz spotykam się z podobnymi pytaniami, jakie zadał demonstar. Ale trudno też komuś podać na tacy jakieś gotowe rozwiązanie genialnego i dochodowego biznesu. Wszystko też zależy od możliwości danej osoby. Sam mam zakolejkowane już kilkanaście fajnych i myślę, że w przyszłości całkiem dochodowych pomysłów do realizacji. Niestety całkowity brak czasu wszystko mi zatrzymuje.

Nie wierzę też w takie narzekania, co się często w naszym kraju spotyka, że nie ma roboty, bieda, kryzys i po prostu tragedia. Roboty jest za wystarczająco, tylko nie ma komu robić, a często też przeszkadzają wygórowane ambicje. Widzę to w najbliższym i dalszym otoczeniu. Jak komuś się chce robić, nie wie, w co po prostu ręce włożyć i nie ma nawet wolnej chwili, a jak komuś się nie chce, siedzi bez sensu i traci czas przed TV lub kompem, narzekając na okropne realia. Oczywiście nie piszę tu konkretnie o kimś, tylko są to takie moje spostrzeżenia w tej kwestii, także proszę tego nie brać do siebie :)
    Szukasz dobrych programów? Znajdziesz je tutaj!
    Zapraszam na: www.SoftMania.pl

Moderator Awatar np15
    Siła reputacji
    18
    Cytat Zamieszczone przez Trescom Zobacz posta
    I tu np15 się grubo mylisz. IMHO to najgorszy z możliwych portali tego typu, gdzie aby złapać projekt, trzeba dzisiaj zrobić go za darmo. Studenciaki (bez urazy) oferują tam zrobienie strony za przysłowiowe 5zł (oczywiście nie muszę mówić jak ona będzie wyglądała).
    Nie polecam, a wręcz odradzam.
    Trochę w tym prawdy jest, ale mnie osobiście udało się poznać parę osób, z którymi nawiązałem później dłuższą współpracę, a z jedną współpracuje do dzisiaj i nie narzekam, bo zawsze mam stałe, dodatkowe źródło dochodu. Faktycznie licytacje straciły sens, gdy osoby schodziły do cen poniżej jakiejkolwiek opłacalności, co odbiło się na tych, którzy faktycznie danego zlecenia podjęliby się za nieco wyższą cenę, lecz z należytą starannością.

Siła reputacji
    18
    Barciszku z jednej strony masz rację, że nie ma co narzekać (i nie chcę) ale niestety na naszym (warmińsko-mazurskim rynku) jest tragedia.
    Moim "wygórowanym" wymaganiem jest to, że chciałbym zarabiać "aż" 2000 na rękę - gdy znajdę lub otrzymam jakąkolwiek ofertę to okazuje się, że przy otrzymanej propozycji oferują "aż" 1000 za jedyne 12 godzin pracy lub przy odszukanej - moje kwalifikacje są za niskie albo wiek zbyt wysoki
    :(.
    Uruchomienia firmy nie boję się ale mam kłębowisko myśli i właściwie nic konkretnego co może na tym rynku być sensowne, poza tym brak środków jest również przeszkodą a też unijnych nie otrzymam z innych przyczyn ani pefronowskich (mam orzeczenie) też nie dostanę.
    Podjąłbym chętnie współpracę czy jakąkolwiek pracę. Wracając do firmy - może możecie cokolwiek podpowiedzieć - chętnie - jeżeli przynosić to będzie dochody podzielę się. Aktualnie finansowo jestem w czarnej d..... więc nie marudzę (już od dawna) co za praca - a "zbieranie surowców wtórnych" w Olsztynie ma bardzo silną konkurencję ;)
    Z góry raz jeszcze dziękuję i gorąco pozdrawiam

Siła reputacji
    10
    No tak, wymagania masz spore, 2000 zł na początek to dość dużo, u nas na Lubelszczyźnie to raczej o takich zarobkach można pomarzyć. Piszę oczywiście o jakichś bardziej podstawowych zajęciach. Pomyśl może o czymś własnym, tylko tak jak pisałem, musi to być coś, o czym masz na prawdę pojęcie i to lubisz, bo inaczej nie będzie przyszłości, no chyba, że wymyślisz coś oryginalnego i niszowego, co zawojuje rynek :) Takie coś też się zdarza, ale znacznie rzadziej, a w dzisiejszych czasach to na prawdę trzeba być jakimś geniuszem, żeby się wypromować z czymkolwiek lub mieć odpowiednie układy w mediach/polityce. W sumie to nawet jak się wymyśli coś rewolucyjnego, to bez układów też się nie wypromuje, przykładów jest na pęczki, chociażby 'konkurenci' Naszej Klasy, którzy znacznie wcześniej mieli znacznie lepsze skrypty, czy też inne wynalazki, które są skutecznie blokowane przez koncerny/rządy.

Siła reputacji
    18
    Możliwe, że masz Barciszku rację, że 2000 to dużo. Jednak nie mówię, że tyle mam na początek zarabiać bo i u nas jest to szczyt marzeń, jednak uważam, że powinny być zarobki uzależnione od nakładu pracy, niektórzy oferują harowanie po kilkanaście godzin za "psie" pieniądze.
    Z żoną zastanawiamy się co robić - bardzo chętnie uruchomimy firmę - możliwe, że znaleźlibyśmy wspólny mianownik naszych zainteresowań, ale tak jak mówisz - wbić się w rynek jest trudno a czasem bardzo trudno. Dlatego też szukam jakiejś podpowiedzi.

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    18
    Dzisiaj handlować można bez wychodzenia z domu. Założenie sklepu internetowego to kwestia kosztu dobrego hostingu. Reszta, przy odpowiedniej wiedzy i zaangażowaniu, to wkład pracy własnej. Przychodziły do mnie firmy dopiero co otwierające sklep internetowy, a po 3-4 miesiącach, dzięki dobremu marketingowi i wcale nie tak atrakcyjnych cen robiły obrót na poziomie 30-40 tyś. miesięcznie. Era e-commercu w Polsce dopiero się budzi, dlatego mimo jak to mówią "kryzysu", jest to najlepszy okres na otwarcie tego typu biznesu. Podpowiem, że najlepiej sprzedają się produkty robione samodzielnie, ale nie tylko. Gigantyczny popyt jest chociażby na ozdoby domowe, kosmetyki, chemię, ubrania, zabawki... i wiele innych. Dzięki stosowaniu chociażby dropshippingu minimalizuje się koszty magazynowania towaru, które są, nie ukrywajmy, gigantyczne. Mógłbym napisać na ten temat elaborat, ale wszystkich szczegółów zdradzać nie mogę ;)

Siła reputacji
    18
    Trescomq mam pytanko a gdyby nam taki pomysł wpadł do głowy - założenie e-commerce czy mógłbyś nam pomóc ???
    Muszę tylko przemyśleć co i jak.

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    18
    Nie widzę problemu. Sam jestem obecnie na etapie kończenia nowej strony dla swojej firmy oraz projektowaniu nowego sklepu.

Szczegóły na PM.

Siła reputacji
    18
    Znalazłem pracę online - tylko nie wiem czy jest prawdziwa - czy będą coś wypłacać - chętnie podjąłbym się jeszcze innych tego typu zajęć - nie wiem - wypełnianie ankiet - inne rzeczy online, może moglibyście coś podpowiedzieć ?
    Jak zarabiać online - w internecie ? Wiem, że tego typu rzeczy nie jest mało, ale może ktoś z was przesiał i oddzielił ziarno od plew.

Siła reputacji
    18
    Witajcie
    Jak pisałem znalazłem sajta gdzie można zarobić parę złotych, tylko nie wiem czy wypłacają, ale jeżeli ktoś z was chce spróbować to zapraszam Badania-reklamy.com - Badania marketingowe testujemy wirusowa reklame wideo! pokazuje, że zarabiasz nawet 25 euro dziennie - wypłacają po zebraniu 500 euro na konto paypal przy rejestracji bonus 20 euro.
    Zapraszam i pozdrawiam

Siła reputacji
    18
    Wychodzi na to, że badania-reklamy.com to oszustwo :(.
    Może macie jednak jakieś pomysły ?
    Pozdrawiam

Moderator Awatar np15
    Siła reputacji
    18
    Biznes Plan, Pomysł na Biznes, Własna Firma - BiznesForum.pl - zerknij tutaj, jest to forum w całości poświęcone otwieraniu/rozkręcaniu rozmaitych biznesów.

Ulubiony użytkownik Awatar lowak
    Siła reputacji
    18
    Hej,
    Przepraszam, że piszę dopiero teraz. Jestem tu raczej z doskoku, ale zobaczyłem tytuł tematu i zaciekawiłem się.
    Sam pochodzę z Warmińsko-Mazurskiego i rozumiem Twój ból, praca w tym obszarze to naprawdę kłopot. No, ale nie piszę tego tutaj, aby jeszcze Cię dobić, tylko żeby coś podpowiedzieć w miarę możliwości.

Myślę, że po pierwsze i najważniejsze to nie znam Twoich silnych stron ani żadnego doświadczenia zawodowego. Jeśli tworzyłeś kiedyś jakieś CV to podeślij tutaj czy na PW. Będzie łatwiej o znalezienie czegoś, kiedy wiadomo co jest Twoją mocną stroną.

Jeśli chodzi o zarabianie w necie jest możliwe, ale:

• dając przykład tych ankiet online, nie ma co się łapać na takie mega kwoty jak podałeś - 25euro dziennie za oglądanie filmiku to przesada i same "hurra" warunki mówią, że coś tu śmierdzi przekrętem...
    • kiedyś uczestniczyłem w takich badaniach online i wypłacili mi 50zł (oczywiście jak mi się uzbierało), to jest strona prowadzona przez firmę zajmująca się badaniami rynku również stacjonarnymi, więc to dobre info przemawiające za tym, że warto w ogóle to robić (ePanel.pl - badania opinii publicznej, badania rynku, zarabianie przez Internet) dopytam też narzeczonej, bo wydaje mi się, że ona też brała w czymś udział
    • zlecenia.przez.net - można czasem coś złapać, ale to faktycznie bywa tak, że pieniądze bywają marne albo to bardziej sposób na wybicie się ze swoimi umiejętnościami, udało mi się tam chyba dostać 2 zlecenia no i generalnie nie wspominam tego miło, chociaż oczywiście kase i wszystko dostałem
    • e-commerce wspomniany przez Tresa (cześć :D), to również dobra rzecz albo prowadzenie bloga / strony o konkretnej tematyce i potem wstawianie reklam, ale to praca na dłużej, co nie znaczy, że nie warto podejmować się czegoś takiego.

Podsumowując, podrzucić CV albo napisz czym zajmowałeś się do tej pory, żeby wiadomo było w czym szukać. Mam kilka osób znajomych w Olsztynie, więc może wspólnymi siłami coś uda się z tego zrobić ;)
    "Niewiarygodnie szybki smok w świecie swych wartości powstałem z nicości obrałem droge ku wolności"
    "Trwa poscig za kasą, pozycja, dupami gdzie ludzie rozmineli się z wartościami"
    Paktofonika

GG: 1870358

Siła reputacji
    18
    Poszukuję nadal pls hlp me.

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    18
    Myślę, że dostałeś sporo propozycji. Przecież nikt nie da Ci rozwiązania na tacy, bo takiego nie ma. Gdyby było, i to za 2.000 miesięcznie, nie mielibyśmy w kraju tak wysokiego bezrobocia ani ludzi harujących po 10-12h dziennie za 1000zł brutto.
    Teraz piłka jest po Twojej stronie, musisz tylko pchnąć ją w odpowiednią stronę i rozwinąć podpowiedziane pomysły po swojemu.
    Jak się chce, to wszystko można.

Siła reputacji
    18
    Bardzo chcę i cośtam działam, ale nadal jest ciężko a wręcz coraz gorzej. Może coś się zmieniło, może macie jakiś pomysł ?
    Pozdro

Siła reputacji
    10
    Nikt nie mówił, że będzie letko ;-)
    Ja od 15 roku życia pracuję przynajmniej po kilkanaście godzin na dobę. Mózg paruje, oczy prawie już wypłynęły (lekarz zakazywał mi w ogóle pracy przy komputerze), ale jakoś leci :-)

Myślę, że najlepiej skupić się na tym, co potrafi się robić najlepiej. Jeśli nie masz kasy i mocnych pleców, to nawet jak wymyślisz coś super unikalnego i przełomowego, bardzo trudno się wypromować, mimo, ze wokół tyle wszelkiego rodzaju badziewia się promuje. Ale tak to jest świat ułożony i raczej się tego nie zmieni, no chyba, że pierdyknie coś konkretnie ;-)

Siła reputacji
    18
    Witajcie po długiej przerwie - "teraz" doszedłem do wniosku, że mogę zarabiać niewielkie kwoty ale przy wielu kontrahentach to może dać wymierne pieniążki, może po raz kolejny przeanalizujecie i coś podpowiecie ? Raz jeszcze thx4hlp

Siła reputacji
    10
    W sumie można dość łatwo i niewielkim kosztem teraz wszystko zautomatyzować, także i bardziej rozległe przedsięwzięcia można jakoś ogarnąć. Sam będę się musiał nad tym skupić, bo zupełnie nie wyrabiam już z niczym. Tak to jest, jak się za dużo rzeczy na raz chce robić i w końcu na nic nie ma czasu.

Jeśli chodzi o Ciebie, to przede wszystkim usiądź i zastanów się, w czym jesteś na prawdę dobry, co wyróżnia Cię od innych i czym możesz aktualnie konkurować, aby skutecznie wejść na rynek. Także od tego może by zacząć.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)