Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Chłodzenie procesora AM3

Moderator Awatar np15
    Siła reputacji
    20

Icon3 Chłodzenie procesora AM3

Witam,
    Dostałem polecenie zmiany seryjnego chłodzenia w Phenom'a X4, które nie daję rady przy obecnych temperaturach na BF3 i innych wymagających FPS'ach. Poza montowaniem seryjnych wiatraków nie miałem do czynienia z czymś lepszym. W tym momencie zastanawiam się, czy bez problemu wcisnę "nieoryginalny" produkt. Liczę na wasze propozycję, szczególnie takie, które będzie łatwo zamontować. Jeśli chodzi o budżet, to oscyluje one w granicach ~100zł.
    Kliknij, to nic nie kosztuje, innym pomoże:1 & 2 & 3 :thanks:

Moderator Awatar np15
    Siła reputacji
    20

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    20
    A ja Ci w cenie do 130zł polecę Zalman CNPS10X Performa. Bardzo wydajne chłodzenie, a przede wszystkim sprawdzone, sam posiadam ten model w kompie syna i sprawuje się wyśmienicie. Czytając opinie na jego temat można spotkać się z minusem odnośnie głośności pracy, ale przyznam szczerze, że według mnie jest bardzo cichy. Nie mówiąc już o naprawdę dobrym chłodzeniu i faktycznie świetnej paście, która jest w komplecie. Imo znacznie lepsza niż srebrzanka, którą można kupić w sklepie komputerowym.
    Dodam, że w tej cenie raczej mało jest wiatraków w przedziale obrotów 900 - 1950 obr/min.
    I trzeci, według mnie również duży plus, to możliwość zamontowania dodatkowego wentylatora, z drugiej strony radiatora (np. z jednej strony wentylator wprowadzający powietrze, z drugiej strony wyprowadzający ciepłe powietrze, co tylko jeszcze bardziej zwiększy wydajność chłodzenia całego modułu), a nie każdy radiator to umożliwia (i raczej takich jest mało).

Na Allegro można znaleźć za 115zł + 15zł (kurier), da Ci 130zł ;)

ZALMAN CNPS10X PERFORMA (3291291833) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Prawdopodobnie jest to aukcja sklepu Gamingowo ( ZALMAN CNPS10X PERFORMA - Chłodzenie Procesora - Chłodzenie ), jednak jest to stosunkowo nowy sklep, więc specjalnych opinii o nim się nie znajdzie, zatem nie go polecę. Mogę ewentualnie polecić sklep KurtMEDIA ( ZALMAN CNPS10X PERFORMA - SOCKET 775 / 1155 / 1156 / 1366 / 2011 / 754 / 939 / 940 / AM2 / AM2+ / AM3 / AM3+ | Komponenty PC \ Wentylatory procesorów i pasty | KURTMEDIA.PL - Twój Sklep Internetowy - IT RTV FOTO GPS ), ale trzeba się liczyć z faktem, że potrafią nieco wydłużyć czas wysyłki. Niemniej jest to sklep na platformie IAI, gdzie pracowałem, zatem nie ma co się bać o zakup.

Tyle ode mnie :)
    Ostatnio edytowane przez Trescom ; 11-06-13 o 13:12

Ginekolog <-> tapicer Awatar thomas.night
    Siła reputacji
    22
    Proponowałbym wyjechać poza budżet i pomyśleć o Scythle Mugen 3 Scythe Mugen 3 Rev.B - Sprzęt komputerowy - Komputronik notebooki, komputery i elektronika
    ... jak w statusie, wyk. też spirale z materiału powierzonego :)
    night_cr0wler / astar0th

Moderator Awatar np15
    Siła reputacji
    20
    Dziękuje za pomoc, na procesorze zamontowałem już wiatrak proponowany przez Trescoma, dobrze zdaje egzamin.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)