Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Urządzenie wielofunkcyjne do domu

Ulubiony użytkownik Awatar lowak
    Siła reputacji
    20

Urządzenie wielofunkcyjne do domu

Hej,
    to już drugi temat z serii - pomóż kupić nowy sprzęt ;)

Potrzebuję znaleźć jakiś tani sprzęcik wielofunkcyjny do domu dla Taty. Funkcje, które będą najczęściej używane to drukowanie i skanowanie.

Nie będą tam z pewnością drukowane ilości książkowe, prędzej takie na własne potrzeby - dokumenty, przepis kulinarny, takie tam niewielkie rzeczy.

Skanowanie myślę, że całkiem podobnie, bo listy przychodzą na adres domowy i Tata albo czyta mi te listy przy okazji rozmowy telefonicznej albo przesyła fotki zrobione cyfrówką, a wiadomo jak to czasami wychodzi...

Generalnie żadnych szaleństw, najważniejsze są tanie tusze - czyli zamienniki.

Patrzyłem na Epsona i widziałem na ich stronce model Stylus SX218:

https://neon.epson-europe.com/pl/pl/...ct.php/id/3838

A tutaj porównany z dwoma podobnymi modelami:

Drukarki atramentowe wielofunkcyjne testy, recenzje, opinie ? chip.pl

Czy jest coś ciekawszego?
    Nie ograniczam na razie ceną, bo uważam, że wymagania są na tyle niskie, że cena nie powinna być wygórowana.
    "Niewiarygodnie szybki smok w świecie swych wartości powstałem z nicości obrałem droge ku wolności"
    "Trwa poscig za kasą, pozycja, dupami gdzie ludzie rozmineli się z wartościami"
    Paktofonika

GG: 1870358

Moderator
    Siła reputacji
    18
    Używam, polecam--> sprawdź sam opinię, wyciągniesz jakąś średnią w razie czego pisz PM.

pytonss

http://www.stopforumspam.com/
    Piana jest wesołością piwa.

Ulubiony użytkownik Awatar lowak
    Siła reputacji
    20
    Pierwszy raz słyszę o firmie Brother... chociaż ze strony producenta wynika, że istnieją od 1954...

Przyjrzałem się tej drukarce i ogólnie tego producenta i muszę powiedzieć, że wygląda całkiem w porządku. Na pewno jest to coś, nad czym warto się zastanowić.

Ktoś ma jeszcze jakąś propozycje?
    "Niewiarygodnie szybki smok w świecie swych wartości powstałem z nicości obrałem droge ku wolności"
    "Trwa poscig za kasą, pozycja, dupami gdzie ludzie rozmineli się z wartościami"
    Paktofonika

GG: 1870358

Użytkownik Forum Awatar GoLLaB
    Siła reputacji
    19
    Jestem użytkownikiem urządzenia Brother MFC 215C od ponad 3 lat jak dobrze kojarzę. Używałem zamienników (najtańszych, po 2,30 za szt), także drukarka zwróciła się z 10x bo sporo drukowałem (okres studiów), do tego mój brat i dziewczyna. :)

Niestety po około 3 latach jej żywot się skończył. Drukarka podłączona do prądu 24/7 - czyści sobie raz dziennie głowicę, by ta nie zaschła. Duże było moje zdziwienie gdy około pół roku temu zaczęły się pojawiać delikatne paski, na początku prawie niewidoczne (czyściłem dodatkowym mechanizmem zawartym w oprogramowaniu, na chwilę pomagało, ale było coraz gorzej). Około 2 miesiące temu, gdy paski były już na tyle widoczne, że jedyny sens był w drukowaniu na max jakości, zacząłem szperać co jej może być, czyścić płynem OCP itd. Niestety doczytałem, że wadą Brotherów jest rozklejająca się folia uszczelniająca pod bankiem tuszy. Okazało się, że to się właśnie u mnie stało. Drukarka zaciągała powietrze, przez co zaschły w końcu dysze na głowicy.

Sposobem, by uniknąć tego problemu jest przerobienie drukarki w system stałego zasilania w tusz - wypiąć wężyki idące do banku tuszy i wyprowadzić na zewnątrz i tam umieścić je bezpośrednio w pojemnikach z tuszem (np. takimi, jak się kupuje do napełniania). Dodatkowo wywalić bank tuszy oraz zakryć te sensorki, które powodują określanie ilości tuszu - tak, żeby informowały, że zawsze jest max, a ile jest naprawdę widzimy po butelkach :). Oczywiście ten zabieg należy wykonać, zanim głowica zaschnie, bo potem jest to już bez sensu.

W tej chwili muszę zmienić drukarkę i też szukam czegoś, co będzie miało WIFI. Dalej rozważam Brothera. Tym razem myślę nad jakimś modelem, który będzie mieć tusze z numerkiem 985. Widzę, że zrobili do nich takie pojemniki, które idzie napełnić nie wyciągając ich z drukarki (nie nadwyrężamy banku z tuszami wyciąganiem i wkładaniem pojemników - od tego pewnie napręża się plastik i folii łatwiej jest się rozszczelnić).

Wadą, która dostrzegłem po przejściu z Canona i350 (drukarki), jest słabe zarządzanie drukiem dwustronnym w Brotherze - w Canonie były opcje książka/broszura itd, mogliśmy zaznaczyć zwykły druk dwustronny i oprogramowanie nas kierowało - pokazywało jak należy obrócić kartki i czekało na kliknięcie. W Brotherze trzeba kombinować - najpierw drukować parzyste, potem nieparzyste i odwracać kolejność. Aby prawidłowo wydrukować 2 strony na kartce i do tego jeszcze dwustronnie, to już tylko pozostaje wpisywać, które strony chce się wydrukować ręcznie...

Czy ktoś ma informacje o druku dwustronnym w nowszych Brotherach? Poprawili coś w tym kierunku? Canon dalej chwali swoje drukarki/urządzenia łatwym drukiem dwustronnym. Nie chodzi mi nawet o automatyczne przekładanie (duplex), bardziej o programowe pomaganie użytkownikowi, czy już jakiś ukłon w stronę użytkownika jest?

Ginekolog <-> tapicer Awatar thomas.night
    Siła reputacji
    21
    Epson SX218 robi wrażenie delikatnego, jednak osobiście nie trzymałem w rękach, jednak mam pod ręką to: Test Epson Stylus Office BX625FWD - Chip.pl
    i daje radę... tylko ta cena.
    Ile to ma robić kartek miesięcznie?

PS: jednak trzymałem ;) , podajniki jakieś takie delikatne, żeby nie powiedzieć tandetne.
    Ostatnio edytowane przez thomas.night ; 06-09-11 o 13:40
    ... jak w statusie, wyk. też spirale z materiału powierzonego :)
    night_cr0wler / astar0th

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)