Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Bezstresowe wychowanie, a może coś innego ??

Super Mordoprator ;-) Awatar ulm@n
    Trofea
    Siła reputacji
    19

Bezstresowe wychowanie, a może coś innego ??

Przeglądając niezmierzone zasoby jednego z polskich serwisów internetowych natknąłem się na dwa śmieszne... a po zastanowieniu ciekawe ( lol ) filmiki. Oto pierwszy z nich:

Twardziel robi sobie tatuaż na 18 urodziny

WIDEO NIEDOSTĘPNE

A to drugi:

Urodziny 2 lata wcześniej

WIDEO NIEDOSTĘPNE

Oglądnąłem, podumałem i tak się zastanawiam czy a raczej kiedy u nas w Polsce będziemy mieli takich nastolatków, bo ten ewidentnie jest zza Wielkiej Wody :) Rozumiem że prezent może się nie podobać, ale żeby odrazu taka reakcja ? Tak samo z tatuażem, jak już się decyduję to przydało by się wytrzymać te kilkadziesiąt minut a nie jęczeć i przeklinać wszystkich na około na czym świat stoi.

Ciekawy jestem, czym spowodowane jest takie a nie inne zachowanie nadobnego młodzieńca, czy wpływ na to ma bezstresowe wychowanie czy może coś innego?
    Jeden lubi las, drugi córkę leśnika. Ja zdecydowanie wolę to drugie... :}

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    15
    Stawiam jednak na idiotyzm. Bezstresowe wychowanie istotnie ma jakieś wady, ale chyba nie tworzy takich ludzi :D

Moderator Awatar np15
    Siła reputacji
    18
    Czytałem gdzieś, że akurat nagrania z tym chłopakiem są reżyserowane i nie wiadomo, czy właśnie tak nie jest. W każdym razie osobników jego pokroju na filmach nie brakuje. Jeżeli za wychowanie dzieci biorą się telewizory i komputery, to efekt będzie mniej więcej taki.
    Kliknij, to nic nie kosztuje, innym pomoże:1 & 2 & 3 :thanks:

Super Mordoprator ;-) Awatar ulm@n
    Trofea
    Siła reputacji
    19
    I jeszcze jedna produkcja tych samych "aktorów" :)

Skasowane konto WoW
    WIDEO NIEDOSTĘPNE

Może faktycznie te filmiki są reżyserowane, jednak takie "przypadki" można spotkać w rzeczywistości. Wydaje mi się że jest to spowodowane tym, że rodzic nie potrafi dziecku niczego odmówić. I taki bachor jak dostaje za młodu co tylko zechce to efekty są potem nieciekawe.

Sam znam przypadek dzieciaka w 6 klasie podstawówki (teraz poszedł do gimnazjum) co dostaje wszystko co mu się zamarzy. Chce nową grę na kompa - dostaje grę na kompa, chce na PS3 - dostaje na PS3. Zachce mu się żelków coca-colowych, pizzę czy kurczaka po chińsku - ciotka biegnie do sklepu i mu kupuje. Wydaje mi się że to nie jest zdrowe. Za parę lat jak jeszcze bachor od ziemi odrośnie to zacznie wydzierać kasę na potęgę, a jak rodzice (czy ukochana ciocia) nie będą chcieli dać - to wpi#$dol...
    Jeden lubi las, drugi córkę leśnika. Ja zdecydowanie wolę to drugie... :}

Moderator Awatar np15
    Siła reputacji
    18
    Generalnie nie pozostaje nam nic innego jak samemu kiedyś nie dać plamy przy wychowywaniu potomstwa. To całe wychowywanie bezstresowe połączone z kreowaniem dziecka szklarniowego za X lat będzie musiało prędzej czy później odbić się na rodzicach, którzy pewno pożałują swojego nieroztropnego zachowania sprzed lat. Nie popieram przesadnej dyscypliny przy wychowywaniu, niech góruje zdrowy rozsądek, którego coraz mniej mają dorośli, więc ciężko go wymagać od ich dzieci.
    Kliknij, to nic nie kosztuje, innym pomoże:1 & 2 & 3 :thanks:

Użytkownik (oczekujący)
    Siła reputacji
    0
    Obecnie myli się bezstresowe wychowanie z zupełnym brakiem kontroli nad dzieckiem i traktowaniem dzieciaka jak kumpla! a to błąd! Rodzic musi mieć autorytet, ale musi traktować dziecko jak człowieka, a nie swoją własność

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)