Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Win7 - instalacja "czystej" wersji na laptopie

Użytkownik Forum Awatar Fenot
    Siła reputacji
    15

Win7 - instalacja "czystej" wersji na laptopie

Dobry wieczór ;)
    Jakiś czas temu nabyłem drogą kupna laptopa z preinstalowanym systemem Windows w wersji 7. Od pewnego czasu nurtuje mnie pytanie czy mogę legalnie zainstalować na tymże sprzęcie zwykłego Win7 nabytego drogą p2p? Generalnie cała sprawa rozbija się o to, by mieć goły system operacyjny bez pięciu ton bzdurnego oprogramowania producenta. Wydaje mi się to jak najbardziej zgodne z prawem z punktu widzenia użytkownika. Zapłaciłem za licencję Win7 i używam Win7 w tej wersji, która była w zestawie. Z drugiej jednak strony czy ściągniętą kopię Win7 można w pełni traktować jako kopię zapasową?
    Piraci obecnie nie istnieją! Piraci tworzyli nielegalne kopie płyt i na tym zarabiali, ludzi którzy wstawiają albumy do ściągnięcia za friko z netu nazwał bym prędzej "anarchistycznymi bibliotekarzami"
    Duże Pe

Użytkownik Forum Awatar Picia_sexy
    Siła reputacji
    15
    Moim zdaniem jesteś w tym momencie całkowicie legalny. Jeśli zainstalujesz wersję windows zgodną z posiadaną licencją (klucz licencji powinien pozostać na laptopie - nalepka z certyfikatem autentyczności), to nie naruszasz praw autorskich.
    Na wszelki wypadek polecam kontakt z biurem obsługi klienta Microsoft.
    Prawdopodobnie będzie z ich strony pozytywna odpowiedź, ale... no właśnie zawsze pozostaje jakieś niechciane ale!
    Po prostu najpewniejsze informacje uzyskasz od źródła! ;)

Moderator Awatar Koniu
    Trofea
    Siła reputacji
    18
    kiedyś nurtowało mnie to pytanie i oto czego sie dowiedziałem: (było to około 2 lata temu)
    * kupujesz laptopa to dostajesz "świeży" system. powinieneś zrobić sobie kopie systemu (bądź z automatu masz ją na dodatkowej partycji) i z niej przywracać system
    * jeśli nie zrobisz kopii i utraciłeś partycje zrobioną przez producenta (lub jej nie miałeś) to możesz poprosić producenta o przysłanie Ci płyty z systemem do zainstalowania
    * instalowanie systemu z oryginalnym kluczem ale z pirackiej płyty jest NIELEGALNE!
    kontakt :deal:

Co jest najśmieszniejsze w ludziach - zawsze myślą na odwrót:
    spieszy im sie do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem.
    Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem traca pieniądze by odzyskac zdrowie.
    Żyją jakby nigdy nie mieli umrzec, a umierają jakby nigdy nie żyli.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)