Pokaż wyniki od 1 do 24 z 24

Wątek: Autko za około 10tys. pln...

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    16

Autko za około 10tys. pln...

Reaktywacyjne Witam...

Interesuje mnie auto za około 10tys., wiek nie więcej niż 10 latek, nie musi być duże, ale ma być ekonomiczne. Przymierzam się do zmiany i tak powolutku się rozeznaję, może macie jakieś doświadczenia w tej kwestii...

obiecałem pytonssowi, że się pojawię stąd pierwszy krok... ;)

Pozdrawiam...

Moderator
    Siła reputacji
    15
    Witaj,

nie mówię, iż konkretnie ten model, jednak ja poszedłbym w kierunku VW.

http://www.stopforumspam.com/
    Piana jest wesołością piwa.

Użytkownik Forum Awatar ranger7
    Siła reputacji
    10
    Być może wielu zaśmieje się z tej porady ;). Za około 10000 PLN kupisz Daewoo Matiza w bardzo dobrym stanie i na pewno dużo młodszego niż 10 lat. Autko bardzo tanie w eksploatacji, tanie części i serwis. Ten mały koreańczyk zbudowany w dużej mierze na japońskiej technologii cechuje się także dużą bezawaryjnością. Jeżeli komuś nie przeszkadza napis logo Daewoo i własności praktyczne biorą górę nad szpanem, samochód jest wart polecenia.

Sam szukam traz wiekszego rodzinnego samichodu i stwierdzam, że fajnym rozwiązaniem jest Skoda Fabia - szcególnie w wersji kombi. Już za około 14 tysięcy można mieć fajny egzemplarz. To wprwdzie więcej niż założony pułap ale i samochód nowszy i bardzo praktyczny - może warto dozbierać. Należy pamiętać, że Fabia to już technologia VW ubrana w czeską praktyczność.
    Ostatnio edytowane przez ranger7 ; 28-11-09 o 17:54

Moderator Awatar np15
    Siła reputacji
    17
    Powyższy silnik w Polo to katastrofa pod względem osiągów. Pali tak na prawdę więcej niż 1.6. Tak samochód solidny, ale znaleźć niebitego będzie bardzo ciężko.

Kolega ostatnio kupił ciekawy samochód jakim jest Rover 214 Si, ekonomiczny, bardzo dynamiczny, przyzwoicie wypsażony. Kłopotów z blachą nie ma, silnik prosty w naprawach znany z tego względu, że był montowany także w Polonezach.
    Kliknij, to nic nie kosztuje, innym pomoże:1 & 2 & 3 :thanks:

Moderator
    Siła reputacji
    15
    Powyższy silnik w Polo to katastrofa pod względem osiągów. Pali tak na prawdę więcej niż 1.6.
    Niestety nie mogę potwierdzić Twojej opinii, ponieważ gdybym to zrobił, potwierdziłbym, iż polecam znajomym shiet, na to mnie nie stać, ten właśnie samochód użytkowy funkcjonuje w obiegu rodzinnym od ponad dwóch lat, nie ma powodów do narzekań. Mathew, pamiętaj jednak aby przed podjęciem finalnej decyzji skonfrontować każdy samochód na serwisie, paradoksalnie to niewiele kosztuje.

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    0
    Miesiąc temu kupiłem 10 letnią Vectre za 10500. 1.8, 16v, śmiga aż miło. Benzyna, dosyć tanie części w stosunku do innych aut.

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    16
    ranger7 rzeczywiście się uśmiałem, rzecz jasna w pozytywnym stopniu... obecnie jeżdżę poprzednikiem Matiza a mianowicie Daewoo Tico i właśnie chciałbym to zmienić ;), auto jak najbardziej w porzadku, tylko trzeba iść do przodu... Marka Daewoo mnie nie gryzie, nie chodzi mi o szpan ani żadne tam pokazanie się, poprostu szukam auta w wersji ekonomicznej no i, które będzie w miarę bezpieczne!
    Polo jak najbardziej mi odpowiada, ale ta wersja z roku 2000, już po liftingu. Tylko z tego co patrzyłem cieżko będzie coś dostać w miarę porządnego w tej kwocie.

Obecne typy na dzień dzisiejszy to Ford Fiesta mk5

Dziekuje za dotychczasowe rady, i brnijmy dalej...

Moderator
    Siła reputacji
    15
    Obecne typy na dzień dzisiejszy to Ford Fiesta mk5
    Fiesty nie polecam, brat Ojca kupił kiedyś to cudo i o ile do silnika nie można mieć zarzutów, to niestety blacharka koroduje w niesamowicie szybkim tempie.

Siła reputacji
    10
    Pytonss - Bardzo celna uwaga. Fordy szczególnie starszych generacji mają potężną tendencję do korodowania i to w najbardziej dziwacznych miejscach - np. okolice korka wlewu paliwa, słupki, tylne klapy itp. Myślę, że punktem odniesienia w przypadku Forda jest Mondeo pierwszej generacji. Od tego momentu W moim przekoaniu można mówić o sensownych samochodach tej marki. Np. zaraz po Mondeo był bardzo udany Focus.

M@thew, skoro nie masz urazy do Daewoo to może Lanos? Za 10000 dostaniesz bardzo dobry egzemplarz - młody i w dobrym stanie. Na pewno sporo nim pojeździsz, zwłaszcza że łatwo wynaleźć egzemplarze z instalacją lpg.

Ginekolog <-> tapicer Awatar thomas.night
    Siła reputacji
    19
    VW Golf III w dieslu... ogarniesz wydatkami (jeżeli zrobisz wszelakie remonty)
    Nawet pełnoletni VW zawsze będzie VW... Lanos to tylko Lanos.
    ... jak w statusie, wyk. też spirale z materiału powierzonego :)
    night_cr0wler / astar0th

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    16
    Co do Lanosa, to jakoś nie mam przekonania, poprostu to nie to. No chyba, że ktoś znajomy by sprzedawał tzw. pewniak. Co do Golfa III to trochę za stary, i myślę iż cieżko było by znaleźć w dobrym stanie...
    Wcześniej myślałem też o VW Lupo, mało pali i jak by znaleźć w miarę dobry model to można by jeszcze pośmigać...

Siła reputacji
    10
    Cytat Zamieszczone przez ...m@tHew... Zobacz posta
    Co do Golfa III to trochę za stary, i myślę iż cieżko było by znaleźć w dobrym stanie...
    W sumie to racja - przy tych rocznikach, w takim Golfie to raczej więcej badziewnych zamienników niż prawdziwego VW...

Z drugiej strony ciężko wybrać coś naprawdę dobrego i nie za starego mając 10000 PLN w kieszeni. Może warto rzucić okiem na francuskie auta. Wiem, że wielu wyznaje filozofię: "nie kupuje się samochodów na F - czyli Fiatów, Fordów i francuskich...", jednak równie wielu sobie je chwali. Może ktoś się wypowie?

Moderator
    Siła reputacji
    15
    Może warto rzucić okiem na francuskie auta.
    Ja wyznaję inną zasadę; stare dobre jest tylko wino francuskie, zasada oparta na użytkowaniu francuskich samochodów w rodzinie.

Moderator Awatar Oregoon
    Siła reputacji
    14
    Czytam i swoje parę gorszy muszę wrzucić :D bo nie dam rady...

Ale tak naprawdę, samochody francuskie (w chwili obecnej Renault oraz poprzednio dwa razy Citroen) naprawdę sprawdzał się w swojej roli- mówię tutaj o dwóch typach silników- pierwszy benzyna 1.2 oraz drugi 1.9 TDI. Samochody były naprawdę użytkowany, i to nie tylko w Polsce ale także w dalszych wyjazdach :)
    Dlatego z czystym sumieniem mogę polecić to auto, ale (właśnie, zawsze jest jakieś ale... ), trzeba o samochód dbać i normalnie go używać, wtedy posłuży tobie, nie ważne czy Francuz, Koreańczyk czy SAM

Według mnie, za około 10.000 warto zwrócić uwagę może chociaż dla samego porównania, choćby na Renault Megane. Samochód taki w okolicach 10 lat można kupić w kwocie, którą założyłeś- i według mnie, nie ma samochodu bez wad- bo dobrze użytkowany samochód, to dobry samochód.

Nic nie zostaje z marki VW, gdy samochód jest katowany (a to nie zawsze wychodzi), podczas "oględzin" auta. Złe nastawienie do którejś marki, może nie wyjść nam na dobre.

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    16
    Francuskie jak najbardziej biorę pod uwagę, przecież ludzie nimi jeżdżą, dobrze Szycha napisałeś, chodzi o dbanie o samochód, tylko tak to zazwyczaj jest, że kto auto sprzedaje ten już o nie mniej dba...
    Meganka jak najbardziej fajne autko, również je biorę pod uwagę, i Clio niczego sobie... ważne jest jeszcze to aby auto było nie zjadane przez rdzę, ale to już temat na oględziny. Chodź wiadomo są auta mniej "rdzożerne"...

Pozdrawiam

Użytkownik Forum Awatar ziomulus
    Siła reputacji
    13
    Za te pieniądze można spokojnie kupić Renault Megane, myślę że znajdziesz też jakąś Honde w tej kwocie. Lanos jak najbardziej w tym przedziale pieniężnym się mieści i nie jest też wcale takim złym autem do niego polcam też gaz i można śmigać ile wejdzie:) A Ford to gówno wort, ale za to każda morda pasuje do forda:P Autka fajnie i nie drogie no ale blacha rzeczywiście rdzewieje. VW.. hmm.. Bardzo dobre samochody lecz często zdaża się tak że za ok 10 tys. kupisz dobrego golfa ale za niektóre inne marki zapłacisz podobną kwote a autko masz dużo młodsze i być może z lepszym wyposażeniem. Fiat Punto myśle że też by ci pasował(byle nie po "L"). Suzuki Swift też kupisz w tej kwocie. To narazie tyle co przychodzi mi do głowy.

pozdrawiam

Siła reputacji
    10
    Fiata Punto myślę, że możemy skreślić. Zarówno 1 i 2 drugą generację trapią wprawdzie drobne ale za to ciągłe usterki.
    Renault Megan jak najbardziej. Słyszałem dobre opinie o tym modelu. Jak jesteśmy przy Francuzach, to w ich przypadku warto szukać modeli z diesel`em. Uchodzą za trwałe.

Siła reputacji
    13
    A może jaki citroen by się nadał? Ale i za tą kwotę znajdzie się i przyzwoitą Astre. Bardzo fajnie autko:) a za ponad 10 tys. znajdziesz forda mondeo, ten poprzedni model, z tym że ponoć te pierwsze modele są trochę wadliwe słyszałem.. Pewna osoba miała takiego 2001 rocznik i miała sporo problemy z silnikiem(1.8) dodam że to autko było jeszcze w gazie. Ale to też może kwestia trafienia modelu:)

Moderator Awatar Oregoon
    Siła reputacji
    14
    Osobiście to nie pchał bym się w samochód w gazie- charakterystyka pracy sinika w gazie jest bardzo charakterystyczna :) i wiadomo silnik trochę bardziej się zużywa, co przy złego dbania oraz złej "kultury" jazdy niesie w sobie totalną w topę :)

A cytryna czemu nie, autka też niczego sobie, francuz i z silnikiem Diesla można naprawdę kupić za kwotę o której mowa- 10.000 zł. Kwestia wyboru wyposażenia, rodzaju klimatyzacji, itp.

I nie bierz auta z hakiem holowniczym- nie warto wierzyć że samochód nic nie ciągał, jak ktoś ma hak, to go używa :) bo jak nie potrzebuje to takiego nie kupuje :)

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    16
    Bardzo dziekuję za cenne opinie, kilka wstępnych wersji odrzuciłem na dalszy tor, a i się trochę nowych rzeczy dowiedziałem... Do zmiany autka mam jeszcze trochę czasu, ale ciągle się w to zagłębiam...
    Cytrynkę również przeglądałem są dosyć ciekawe modele np. Xsary...

Dzięki raz jeszcze...

Siła reputacji
    13
    Nie jestem pewien ale może znajdziesz Clio lub peguota 206 w tej kwocie.

p.s ...mtHew... jak już kupisz jakieś autko to podziel się z nami tą nowiną ok?:)

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    16
    Peugeot 206 odpada, znajomy ma i tego co sie o tym aucie nasłuchałem to mi wystarczy... Chodź napewno są ludzie którzy nim jeżdżą i go chwalą, ja odpadam...

A informacją napewno się podzielę, tylko to jeszcze trochę potrwa... gdy przejdą mrozy a wiosną powieje...

Busacca
    Gość
    M@THEW mając tyle kasy przeznaczonej na zakup auta wybrałbym sprowadzenie bryki z USA. Ja wlasnie jestem na etapie wyboru modelu i ustalania ceny :) Polecam ci, ja korzystam z carpaka.com Maja dobre ceny, to się obecnie oplaca dzieki kursowi dolara :) Ja myslę nad corvettą, powodzenia

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    16

Icon14

Miałem napisać jak już kupię, a więc piszę: Seat Cordoba 1.4, 2000 rok...

Dziekuję Wszystkim...
    i szerokości...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)