Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Ze niby driftowoz robie ;]

Użytkownik Awatar pakarod
    Siła reputacji
    16

Ze niby driftowoz robie ;]

Witajcie,

pochwale sie swoja kolejna zabawka, ktora ostatnio upalam ;) Troche danych technicznych:

Marka: BMW
    Model: e36 coupe
    Silnik: 2.0 (mocy - malo!!)
    rok 1992

Poprzedni wlasciciel wymienil silnik na 2.8i (z 528i), przejalem go z moca 175KM i ladnymi aluskami ;)

Po zakupie wygladal mniej wiecej tak:

Nie bylbym soba gdybym czegos przy nim nie zrobil...

ale zaczalem kiepsko :/

przy pierwszym pomiarze mocy wydmuchalem uszczelke pod glowica i silnik czekal maly przeglad. Wymienione wszystkie uszczelki, splanowana glowica i inne takie.

Ponowny pomiar pokazal nawet maly zapas (seria powinna miec 192KM)

Auto zaczelo sie zbierac calkiem ladnie ;) Tylko jak tym driftowac? Miekkie, jara sie wewnetrzne kolo a do tego zamiast latac bokami to wypadam z fotela i trzymam sie kierownicy :/

Zakupilem wiec kilka gadgetow i tak:

najwazniejszy zawias - bilstein b6 +sprezyny hr -30mm

stary:

nowy:

niestety k#@$@ jest za miekki :/ musze teraz jeszcze raz go sciagac i amorki wyslac na utwardzenie oraz znalezc jakies twardsze sprezyny :/

coz to za drift jak sie jara wewnetrzne kolo? lipton... przyszedl wiec czas na wymiane dyfra:

S... jak Szpeeera :D 25% i krotsze przelozenie - 3,15 (most z m3)
    dla ciekawych jak wyglada w srodku:

ooooo dziura

no i stary out:

coz... trzeba dwa koleczka przejechac bokiem i sprawdzic co to autko potrafi....
    zabawy na suchym asfalcie... (7min upalania)

hihihi radosci nie ma konca ale nie chcemy zeby sie znow wzsystko zagotowalo...
    temp wody i oleju

przed zalozeniem:

po

narazie podlaczony wskaznik temp wody. Niestety w bmw jest wkladka filtra oleju wiec nie mozna zastosowac podkladki pod filtr gdzie latwo moznaby bylo sie wpiac czujnikiem. Czeka mnie wiec sciaganie miski i wspawanie tulejki :/ a to sie wiarze z wymiana oleju i filtra. Mysle ze za tydzien. Efekt noca:

do zamontowania czekaja kubly i pasy 4pkt z klamra centralna:

Poki co auto idzie jak wsciekle. Czy to bokami czy na 400m. Masa auta zwazona 1300KG i mysle ze z tym na starcie trzeba powalczyc. Narazie mocy (199,5KM) jest pod dostatkiem, wrecz jak na moje umiejetnosci za duzo. Dzieki szperze w czasie deszczu nie jestem w stanie normalnie skrecac natomiast w upalne dni wystarczy maly strzal ze sprzegla aby poleciec bokiem. W razie jak zabraknie mocy mam juz zakupiony caly uklad wydechowy od m3 (wraz z kolektorem wydechowym) i jestem w trakcie namierzania nowego kolektora ssacego. Jak dobrze sie wystroi to powinno byc spokojnie 230KM moze troche wiecej.
    Poki co jednak nie montuje zeby spokojnie nauczyc sie ogarniac.
    www.netunion.pl strony www, aplikacje sieciowe, kampanie reklamowe, badania rynku

Użytkownik Forum Awatar MAK
    Siła reputacji
    17
    Nie zapomnij o komplecie rozpórek co by przy szarpnięciu kielichy ci się nie złożyły i szyba nie trzasła. Do tego poliuretanowe elementy zawieszenia i kierownicze obowiązkowo aby utwardzić i polepszyć reakcję. Do kompletu zegarków dorzuć ciśnienie oleju - jest ważniejsze niż jego temperatura. A sprężynki trzeba było wziąść -40 bo bilsteiny b6 same z siebie są już twarde i myślę że -40 by styknął tylko to co pisałem wcześniej nigdy nie uzyskasz porządnej twardości bez poliuretanu w tulejach wachacza wszelkich poduszkach zawieszenia, łożyskach amorków, dróżka stabilizatora. Po zamontowaniu poliuretanu zobaczysz że te elementy gumowe standardowe fabryczne przejmowały wszystkie uderzenia które amor hamował.

PS masz jakiś schemat tej szpery ?
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
    ani każdym innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Siła reputacji
    16
    Cytat Zamieszczone przez MAK Zobacz posta
    Nie zapomnij o komplecie rozpórek co by przy szarpnięciu kielichy ci się nie złożyły i szyba nie trzasła.
    nooo poluje, narazie na gorne. ale beda napewno

Do tego poliuretanowe elementy zawieszenia i kierownicze obowiązkowo aby utwardzić i polepszyć reakcję.
    poliuretany zaloze jak zrobi juz zawias (amory + sprezyny) takie jak chce. Wczesniej to sztuka dla sztuki.

Do kompletu zegarków dorzuć ciśnienie oleju - jest ważniejsze niż jego temperatura.
    Niby tak ale jest pewno 'ale'. Po pierwsze gdzie go umiescic a po drugie co mi z tego, ze w czasie walki zobacze, ze cisnienie poszlo w gore jak juz bedzie za pozno?

A sprężynki trzeba było wziąść -40 bo bilsteiny b6 same z siebie są już twarde i myślę że -40 by styknął tylko to co pisałem wcześniej nigdy nie uzyskasz porządnej twardości bez poliuretanu w tulejach wachacza wszelkich poduszkach zawieszenia, łożyskach amorków, dróżka stabilizatora. Po zamontowaniu poliuretanu zobaczysz że te elementy gumowe standardowe fabryczne przejmowały wszystkie uderzenia które amor hamował.
    bilstein b6 nie jest twardym amortyzatorem! przy 100 jak przerzucam tyl to boje sie zeby koziolka nie walnac to co dopiero by bylo przy 150

PS masz jakiś schemat tej szpery ?
    to jest seryjna szpera z m3 wiec moze gdzies bedzie na sieci, ja nie mam.
    www.netunion.pl strony www, aplikacje sieciowe, kampanie reklamowe, badania rynku

Siła reputacji
    17
    Pamiętaj że poliuretany wahaczy wciska się na specjalnym smarze inaczej zniszczysz gumę.
    Nie chodzi o to że ciśnienie oleju pójdzie w górę ale o to że może spaść a od spadku do zniszczenia silnika masz troszkę czasu przez który waży się kwota jaką będzie kosztować remont i w której można jeszcze sporo uratować.
    Czujnik ciśnienia oleju możesz umieścić za pompą oleju bo na pewno masz jakiś wąż olejowy wychodzący poza silnik aby ominąć jakieś miejsce i tam możesz wstawić kawałek rurki z czujnikiem a nawet jeśli nie to pozostaje główny kanał olejowy za pompą oleju w bloku silnika. Tu ci nie pomogę bo nie wiem jak ten silnik jest szczegółowo zbudowany.

Świetny projekt, kupa kasy, umiejętności i zapału. Gratki wielkie

PS. jak to się wszystko ma kosztowo ?

Siła reputacji
    16
    mialem na mysli oczywiscie tez spadek cisnienia (zmeczony jesetm), problem w tym, ze jak spadnie cisnienie nawet na chwile to i tak raczej jest po silniku a w czasie zawodow nie patrzy sie caly czas na wskazniki, szczegolnie podczas napadania na zakrety. Ale temat jescze do przemyslenia.

Dzentelmeni nie rozmawiaja o pieniadzach ;)

Moderator Awatar np15
    Siła reputacji
    17
    pakarod - planujesz starty w jakiś zawodach? Może nagrałbyś jakieś video co ta Twoja BMW potrafi, chętnie obejrzę:)
    Kliknij, to nic nie kosztuje, innym pomoże:1 & 2 & 3 :thanks:

Moderator Awatar Koniu
    Trofea
    Siła reputacji
    18
    paka na bank zaprezentuje na czufsie co potrafi:D myle sie?:P
    kontakt :deal:

Co jest najśmieszniejsze w ludziach - zawsze myślą na odwrót:
    spieszy im sie do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem.
    Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem traca pieniądze by odzyskac zdrowie.
    Żyją jakby nigdy nie mieli umrzec, a umierają jakby nigdy nie żyli.

Siła reputacji
    16
    narazie to mi szklanki sie tluka i musze zrobic wymiane oleju. Napewno jak pomysle cos z zawieszeniem to wystartuje w jakis lokalnych zawodach.

Koniu to czym mam w koncu przyjechac na czufs? bo dwoma autami na raz sie nie da ;)

Siła reputacji
    17
    czymś normalnym :)

Moderator Awatar Koniu
    Trofea
    Siła reputacji
    18
    Koniu to czym mam w koncu przyjechac na czufs? bo dwoma autami na raz sie nie da ;)
    jak by sie uparł.... a tak btw co maasz drugiego aktualnie? honde?

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    17
    Cytat Zamieszczone przez MAK Zobacz posta
    czymś normalnym :)
    Już to widzę... :P

Siła reputacji
    16
    Cytat Zamieszczone przez Koniu Zobacz posta
    jak by sie uparł.... a tak btw co maasz drugiego aktualnie? honde?
    pytanie co trzecie, czwarte, piate, szoste... w neidziele jade po kolejny zlom <lol>

Moderator Awatar Koniu
    Trofea
    Siła reputacji
    18
    ok więcej nie pytam :P a co aktualnie jest perełką w Twojej kolekcji?

Siła reputacji
    16
    heh nie ma perelki ;) Narazie zanabylem kolejne auto i przygotowywuje je do lokalnych kajtkow, w wolnej chwili pokaze co i jak ;)

Ogolnie najwiecej frajdy do tej pory przynosi mi bmw bo jest wszechstronne... sporo mocy, lata bokami jak wsciekle, fajnie wyglada i pieknie do mnie mowi ;)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)