Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Abonament RTV

Użytkownik Forum Awatar occultus
    Siła reputacji
    17

Icon3 Abonament RTV

Jak to jest, że abonament radiowo telewizyjny powinien płacić każdy, a według szacunków płaci tylko 30% obywateli? Jak to jest, że 70% uprawnionych do regulowania abonamentu, nie płaci go i nie ma za to żadnych konsekwencji? Wyobraźcie sobie, że nie płacicie rachunku za telefon lub internet. W takim przypadku od razu macie odcięty dostęp, co oczywiście ze strony TVP jest niemożliwe. Jeśli nawet w przypadku telefonu czy internetu, wyłączenie byłoby niemożliwe, to i tak dostalibyście pismo, w którym to podadzą Wam ostateczny termin spłaty zadłużenia. Jeśli tego nie zrobicie, firma windykacyjna już się Wami zajmie. Ja również jestem abonamentowym dłużnikiem, nie płacę go od kilku lat i dostałem już nawet pismo z prośbą o uregulowanie zaległych 717 złotych.

Teraz powiem Wam dlaczego w przypadku abonamentu RTV, nie dostajemy ostatecznego terminu i dlaczego nikt nie może wycisnąć z nas pieniędzy. Kilka lat temu, gdy przypadkowo włączyłem na program o charakterze biznesowym, jeden z prowadzących powiedział: “Nie mamy obowiązku płacenia abonamentu, ponieważ w konstytucji napisane jest, że nie mamy obowiązku płacenia miesięcznych kosztów za cokolwiek, jeśli nie podpisaliśmy umowy”. Eureka, miał rację. Idąc do banku po kredyt, czy kupując platformę cyfrową, czerpiąc prąd, wadę czy gaz podpisujemy umowę. Jestem pewien, że nikt z Was nie podpisywał umowy z TVP. Czasami może wydać się to paradoksem, lecz gdyby tak każdy mógł nam wysłać rachunek za oglądanie stacji telewizyjnych, to pewnie dostalibyśmy takie pisma od TVN-u czy Polsatu.

Rozumiem fakt, że należy finansować publiczne radio i telewizję, ale niech to się dzieje całkowicie legalnie! Dlaczego ja mam płacić za coś, co jest wbrew konstytucji? Kocham swój kraj i szanuję wszelkie nadane mu prawa. Wynika z tego, że nie płacąc daniny na rzecz TVP, jestem porządnym i uczciwym obywatelem, a zaprzeczające przepisy nadane przez rządzących nakazują mi je łamać.
    Wpis pochodzi z blogu: maniaktv.pl
    Bardzo proste i ciekawe uzasadnienie. :33:

Software is like sex. It's better when it's free...
    Linus Torvalds

Użytkownik Forum Awatar asdty34
    Siła reputacji
    14
    Polskie paranoje. Dlaczego mam płacić abonament z którego są opłacane pseudo gwiazdki polskiego dziennikarstwa. Dlaczego oni mają zarabiać po 60 tysięcy lub więcej z moich pieniędzy? Dlaczego nie mogę obejrzeć nic sensownego w telewizji publicznej , skoro płacę za to?
    Człowieka można zniszczyć ale nie pokonać.

Moderator Awatar np15
    Siła reputacji
    17
    Czytałem we wakacje ciekawy artykuł nt. abonamentu w UK, tam za jego nie uregulowanie można dostać sporą karę. Ale zobaczcie co tamtejsza telewizja ma do zaoferowania "światu". Choćby słynny program Top Gear, niewątpliwie chluba UK. Sam jestem odcięty od TV, ale czy coś tracę z tego powodu? Zaglądam czasem na itvp, by obejrzeć wiadomości, nic poza tym.
    Kliknij, to nic nie kosztuje, innym pomoże:1 & 2 & 3 :thanks:

Użytkownik Forum Awatar maxaa
    Siła reputacji
    17
    Dziwne, a nie przyszło nikomu do głowy, że płacimy abonament za telewizje kablowe? Przynajmniej Ci co mają podłączone kablówki. Ja przez kilka lat płaciłem za kablówkę, która dostarcza mi wszystkie programy które chcę oglądać oraz abonament RTV. Wreszcie doszedłem do wniosku, że nie mogę płacić 2 razy za to samo i zrezygnowałem z płacenia RTV.
    A kablówki płacą za emisję programów tych z którymi podpisali umowy, a m/i i RTV . A jak nie to ich problem nie mój. Ja natomiast płace za kablówkę i oglądam to za co płacę. Chyba jestem dobrym obywatelem co?
    Czego to ludzie nie wymyślą aby sobie życie utrudnić.

Użytkownik Forum Awatar WernerusMaximus
    Siła reputacji
    14
    Sens istnienia abonentu RTV udowodnić próbowało wielu, ale nikomu się nie udało.Przytoczę kilka argumentów które najbardziej mi utkwiły;
    1. Jest to opłata za posiadanie odbiornika radiowego czy telewizyjnego w domu - ??? to za co ja k..wa płacę w sklepie? Za karton od TV?? Skoro za odbiornik mam płacić państwu?
    2. Dla misji kulturowo oświatowej TVP - a gdzie jest SONDA, Sensacje XX w, Laboratorium, Kwant, Teatr Telewizji itp itd. Na dzień dzisiejszy misja TVP opiera się na: Plebani, M jak Miłość, Moda Na Sukces, jeszcze z dychę wymienię a żadnego nie oglądam i to wszystko z bani. Kiedyś była Isaura raz na dobę i grało, a teraz same seriale powtórki seriali i za kulisami seriali. O pensjach dziennikarzy nie wspomnę.
    Somewhere over the rainbow, way up high
    There's a land that I heard of once in a lullaby
    Somewhere over that rainbow, skies are blue
    And the dreams that you dare to dream really do come true

Moderator Awatar Oregoon
    Siła reputacji
    14
    stare czasy, gdzie w telewizji jeszcze były programy o których piszesz WernerusMaximus.

Teraz tylko polityka, polityka. A przecież pensje i odprawy z czegoś trzeba płacić :) ja mam osobiście telewizję N. I nic innego prócz tego płacił nie będę.

To tak jak byśmy mieli płacić za pozwolenie wędkarskie, mając w domu wędkę.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Twoje uprawnienia