Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 75 z 475

Wątek: ..:: T O R R E N T ::.. & wszystko z nim zwiazane

Użytkownik Forum Awatar occultus
    Siła reputacji
    17
    Cytat Zamieszczone przez trescom
    A ja sugerowalbym zacnemu koledze occultusowi.................. dalej przestrzegac "prawa" :evil: :D
    Skoro tak ;) to nasza dyskusja jest już OT i jako moderator kasuje ją
    :evil:
    A tak nawiasem mówiąc to... niepotrzebnie to napisałem. Myślałem, ze odbije się to bez echa.
    Korzystając z okazji, ze jestem przy głosie to składam życzenia noworoczne ;) wszystkim torrentowcom, kazzowcom, dc'owcom, emulowcom (osioł'owcom :D ) aby nadchodzący rok obfitował w wysokie transfery, sporo źródem i mało "fałszywek" (straśnie spodobało mi sie polskie tłumaczenie :p )

Software is like sex. It's better when it's free...
    Linus Torvalds

Jacek318
    Gość

BitTorrentowy serwis walczy z MPAA

Reprezentujące amerykański przemysł filmowy stowarzyszenie MPAA napotkało na pierwszą poważną przeszkodę w swojej krucjacie przeciwko serwisom internetowym, oferującym odnośniki .torrent do nielegalnych kopii filmów. Ową przeszkodą jest serwis LokiTorrent.com, który nie zamierza spełnić żądań MPAA i chce walczyć w sądzie o przetrwanie.

MPAA domaga się od przedstawicieli serwisu m.in. natychmiastowego zaprzestania udostępniania odnośników .torrent oraz przekazania wszystkich materiałów zawierających informacje o działalności serwisu. Podobne żądania skierowano w ostatnich tygodniach do operatorów wszystkich najpopularniejszych serwisów 'bittorrentowych' - większość z nich spełniła żądania MPAA i zawiesiła działalność (m.in. SuprNova czy Torrentbits).

LokiTorrent.com nie chce jednak poddać się tak łatwo - operatorzy serwisu ogłosili, że zamierzają zmierzyć się z MPAA w sądzie i rozpoczęli zbieranie datków, które pokryć mają koszty obsługi prawnej. Wedle ich oceny, niezbędne jest do tego co najmniej 30 tys. USD - jak do tej pory udało im się już zebrać blisko połowę tej kwoty (13,9 tys. USD).
    Tutaj można zobaczyć kopię listu z żądaniami, przesłanego przez MPAA.
    ?ródło

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    17
    Jesli o mnie chodzi to smialem sie czytajac ten list :evil: Zero 100 procentowych argumentow zmuszjacych tak naprawde do zamkniecia serwisowania torrentow. Typowe zastraszenie. Moglbym prowadzic sobie bez problemu serwis torrentow i szczerze mowiac waliloby mnie czy ktos lamie prawo sciagajac nielegalne oprogramowanie, filmy, gry etc. Wystarczy wymowka ze prowadzi sie serwis w dobrej wierze, w celu wymiany plikow. A to nie moja sprawa ze ktos lamie prawo udostepniajac wyzej wymienione multimedia wykorzystujac torrenty. WSZYSTKO. I mogliby mnie pocalowac w przyslowiowa dupe :evil: :lol:

Lukash
    Gość
    gdyby to wszytko bylo takie proste to pewnie by to zrobili, ale i tak jak oni zamkna jedna srone to powstanie drugo...i tak pewnie bez konca najlepej niech zmkna internet wtedy nie bedzie problemu:)

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    17
    I jest proste... problem nie jest tutaj to ze ktos zagrozi sprawa sadowa. Problemem jest fakt dzialania niektorych ludzi przy tak wysokich kosztach odszkodowania. Grozba listowna nie jest tak naprawde czynnikiem przodujacym. Chodzi o fakt zagrozenia z tytulu "zamykasz albo ladujesz w piachu" :evil: Tak wlasnie wyglada prawdziwe oblicze wiekszych korporacji. Nie chcesz placic to lopata w plecy. Nie godzisz sie na nasze warunki to kulka wleb. W sumie to szkoda ze tak oczywiste sytuacje nie wychodza na swiatlo dzienne.
    Ale dobra... bo rozpisalem sie nie bardzo na temat.

Fakt faktem ze ludzie godza sie na dane warunki w celu unikniecia TAKICH czy podobnych konsekwencji. A nie ze wzgledu ze ktos zagrozil sadem. W sadzie tak na prawde mozna latwo wygrac sprawe. Wystarczy wiedziec gdzie sa jakie luki i jak je wykorzystac :chytry:

Dlatego mamy wlasnie takie gowniane i poryte prawo w Polsce :evil:

NetHolik
    Gość
    Wreszcie ktos sie postawil tym baranom.
    po co w ogole prowadzone sa takie akcje?
    Dobrze wiadomo i to nie od dzis ze P2P przyczynia sie do zwiekszenia popytu
    na filmy czy albumy
    Jednak ci panowie (hehehe ;) ) dalej tego nie wiadza (kolejny dowod na to ze IQ amerykanow jest nizsze od europejczykow) ;)

Statystyczny user p2p jezeli bedzie chcial pojsc do kina to pojdzie
    bo wie ze ogladanie filmu w domu to nie to samo co w kinie
    podobnie z kupowaniem DVD, jesli cos lubisz to to kupisz, a niebedziesz sie zadowalac gorszymy jakosciowo rlsami z sieci.
    Dodatkowo jezli wytwornie chca aby ludzie chodzili do kin,
    to niech sie bardziej staraja, bo ostatnio wychodzi coraz wiecej badziewi

Cytat Zamieszczone przez Jacek318
    (...) większość z nich spełniła żądania MPAA i zawiesiła działalność (m.in. SuprNova czy Torrentbits)
    widac pcworld tak samo pisze niescisle jak interia
    suprnova tak, ale TB skonczylo dzialalnosc z innych powodow
    o ktorych mowilem w poprzednich postach

co do listow i ich sposobow to jest dokladnie tak jak napisal trescom
    przeciez oni nie dzialaja zgodnie z prawem
    nieoficjalnie sa to grozby itd,
    i wes tu ryzykuj zdrowie zyczie swoje i rodziny prowadzac seriws p2p

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    17
    Dokladnie NetHolik... przeciez te pajace z MPAA nie traca jakichs tam 30.000$ na sprawie sadowej... a setki, tysiace a moze nawet i miliony dolarow dzieki sieciom P2P. Raczej nie sadze by ktos z MPAA fatygowal sie dla tych 30.000$ i pociagal do odpowiedzialnosci sadowej kogokolwiek. Gy zarabia stokroc wiecej na jednym filmie/albumie/grze/programie etc. Jednak gdy w gre wchodza chorendalne jak dla nas "zwyklych smiertelnikow" :p pieniadze, to raczej malo prawdopodobne by ktokolwiek bawil sie w ciaganie po sadach. Przy takiej kwocie to chyba oczywiste jest juz zastraszenie utraty zycia, zdrowia bliskich swojego itp.

Jednak jesli chodzi o moje zdanie to dobrze tak tym pajacom. Dobrze wytworniom zagranicznym a przede wszystkim polskim. Nigdzie nie ma tak wysokich cen na sprzet elektroniczny, multimedia i inne tego typu gadzety jak w polsce. Pozniej ludzie sie dziwia ze mamy tak wysoki poziom piractwa. Jak nas okradaja z kazdego mozliwego grosza to niech sie nie dziwia. DOBRZE IM TAK!!! CHOLERNI ZLODZIEJE!!!

Tym akcentem zakanczam swoj wywod :lol:

NetHolik
    Gość
    screenshot z torrent.org.pl
    az dziw ze to dziala
    pelen profersjonalizm hahaha
    brak slow...

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    17
    Buhehehehe :lol: ... a mowia ze komputery potrafia liczyc :p

avallac
    Gość
    znalazlem fajna stronke torrenta :) chyba niedawno powstala (tak mi sie wydaje)
    transfery sa spoko(przynajmniej u mnie idzie na maxa)

PolishTracker.org

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    17
    avallac jestes wielki :lol::lol::lol:

Ulubiony użytkownik Awatar lowak
    Siła reputacji
    18
    Fajna stronka, ale niestety heath plików jakie tam są to marny...
    "Niewiarygodnie szybki smok w świecie swych wartości powstałem z nicości obrałem droge ku wolności"
    "Trwa poscig za kasą, pozycja, dupami gdzie ludzie rozmineli się z wartościami"
    Paktofonika

GG: 1870358

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    17
    No niestety to prawda... ale czego sie spodziewac po stronce ktora prawdopodobnie niedawno dopiero powstala?? :) Mimo wszystko mowi sie... "jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma" :p A inni mowia "zawsze cos niz nic" :D

Ulubiony użytkownik Awatar lowak
    Siła reputacji
    18
    W sumie racja, poczekamy tydzień, dwa i sytuacja się polepszy, zresztą już godziny na godzine się polepsza ;) A jeszcze inni mówią "lepszy rydz niż nic" :p
    "Niewiarygodnie szybki smok w świecie swych wartości powstałem z nicości obrałem droge ku wolności"
    "Trwa poscig za kasą, pozycja, dupami gdzie ludzie rozmineli się z wartościami"
    Paktofonika

GG: 1870358

mareczek11
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez lowak
    "lepszy rydz niż nic" :p
    Oj lowak ale mi smaka zrobiłeś na rydzyka ale teraz nie ma chyba że
    mam coś w spiżarni :D

dawidk82
    Gość
    Co do TOP: Ustawili juz nowy serwerek ktory zaczal dzialac wczoraj po godzinie 4am GMT+1 czyli o piatej rano czasu polskiego;] Obecnie stronka dosc dobrze smiga (czasem lekka przycinka), tracker zostal poprawiony i jak narazie jest coraz lepiej;]
    POZDRO i wysokich transerow;]

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    17
    Mam maly problemik, ktorego wczesniej nie mialem. Uzywam Azureusa do sciagania torrentow. Po przeinstalowaniu ostatnio systemu i zainstalowaniu go na nowo nie moge niczego sciagnac . W statusie sciaganych plikow pokazuje mi sie komunikat "Błąd (Port 6881 is blacklisted.)". Dlaczego?? Na jakich innych jeszcze portach mozna sciagac torrenty??

Dla info, uzywam Norton Internet Security jako programowego firewalla i nigdy nie mialem problemow ze sciaganiem z jakiegokolwiek programu P2P.

dawidk82
    Gość
    Trescom a z jakiej stronki ciagniesz?? Moze z Torrent damage??

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    17
    Nie wazne z jakiej wlasnie ciagne :( Czy to z www.torrent.org.pl czy to z http://216.32.71.218/index.php czy z http://www.torrentreactor.to/index.php

Caly czas jest tak samo :(:(:(

Qfa co sie stalo??????

filo13
    Gość
    A próbowałeś zmienić port na jakikolwiek 4- ro cyfrowy np. 6969 ?
    Ostatnio edytowane przez filo13 ; 06-01-05 o 20:10

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    17
    Tak... nie dziala :( Moja jedyna dobra zabawka do sciagania przestala dzialac :~(

dawidk82
    Gość
    heh zmien port na jakis inny Z tego co widze jestes w jakiejs sieci wiec prawdopodobnie twoj admin zablokowal port 6881 sproboj jakiegos innego sproboj np 49150. Jesli wciaz uzywasz Azura w kreatorze konfiguracji kiedy soft pyta jakiego portu masz uzyc wpisz ten ktory Ci podalem i i wykonaj test (guzik na dole okienka) no i tak az do skutku.
    Standardowe porty w sieciach p2p to:
    Direct Connect: 411 - 413
    Kazaa:1214
    eDonkey: 4662
    Gnutella: 6346 - 6347
    BitTorrent: 6881 - 6889
    I jesli andmin nie zyczy sobie w sieci p2p to prawdopodobnie te porty zablokoje, tak wiec sproboj z portami z tego przedzialu: 49152 - 65535, wtedy powinno ruszyc. POZDRO...

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    17
    Nie no fajnie ze widzisz ze jestem w sieci :) To dlaczego co miesiac przychodzi mi rachunek z TEPSy gdzie mam placic za abonament Neostrady?? :hmmm: :lol:

Ahhh ta moja siec... domowa na jednym stanowisku :D

filo13
    Gość
    spróbuj jeszcze zmienić Azureusa na BitComet , on korzysta z portu 16891 ( może to pomoże )
    http://www.bitcomet.com/

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    17
    Ehhh uzywalem juz BitComet... chodzi wolniej niz zolw Wywalilem tego smiecia. Jedynym naprawde szybkim klientem dla mnie to Azureus. Nie wiem co to ma do rzeczy, ale fakt jest faktem. Potrafi maksymalnie wykorzystywac moje lacze podczas sciagania. Jak widze inne programy sciagajace po 5KB/s przy 768kbps to mnie krew zalewa

Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)