Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: "Znak wodny" w pdf?

Użytkownik Forum Awatar Fenot
    Siła reputacji
    16

"Znak wodny" w pdf?

Mam pytanie - może głupie, ale mam :)
    Chciałbym się dowiedzieć czy pdf ze strony www, do którego dostęp jest na zasadzie logowania się na tejże stronie może mieć jakiś "znak wodny" który umożliwiałby identyfikację konta z którego był on pobierany.
    Piraci obecnie nie istnieją! Piraci tworzyli nielegalne kopie płyt i na tym zarabiali, ludzi którzy wstawiają albumy do ściągnięcia za friko z netu nazwał bym prędzej "anarchistycznymi bibliotekarzami"
    Duże Pe

Moderator Awatar Oregoon
    Siła reputacji
    14
    oczywiście że może być- możesz nawet zablokować drukowanie, lub zrobić adres do strony, jako hasło do wydruku. Więc jak potrzebujesz znak wodny, to wstaw go, ale bez możliwości edycji dokumentu.

Siła reputacji
    16
    A jak sprawdzić czy pobrany pdf ma coś takiego? Żeby nie było lipy, jak popchnę pdfa "w świat"...
    Piraci obecnie nie istnieją! Piraci tworzyli nielegalne kopie płyt i na tym zarabiali, ludzi którzy wstawiają albumy do ściągnięcia za friko z netu nazwał bym prędzej "anarchistycznymi bibliotekarzami"
    Duże Pe

Super Mordoprator ;-) Awatar ulm@n
    Trofea
    Siła reputacji
    19
    Zamieść najpierw na forum, ktoś ściągnie i powie czy działa czy nie :) Jak będzie działać to puścisz w świat i już :)
    Jeden lubi las, drugi córkę leśnika. Ja zdecydowanie wolę to drugie... :}

Użytkownik Forum Awatar demonstar
    Siła reputacji
    18
    Lub też przejrzeć plik od podszewki ;]

gg :1174278 tlen:demonstar
    real demonstar side - czyli www.demonstar.fg.pl

Siła reputacji
    16
    Oj, nie rozumiemy się. Chodzi mi o taką sytuację: dzięki legalnemu loginowi i hasłu ściągam pdfa ze strony. Wrzucam go na Forum - ludzie sciagają. Czy jest możliwość że ten pdf jest zaznaczony w sposób, który umożliwi stwierdzenie, że ów pdf został pierwotnie sciągnięty z mojego konta?
    Duże Pe

Super Mordoprator ;-) Awatar ulm@n
    Trofea
    Siła reputacji
    19
    Jeżeli do jego otwarcia nie był potrzenby żaden programik ani wszelkiego rodzaju inny "bajer" to raczej nie jest. Najlepiej wrzuć to na jakiegoś rapida i jak nie chcesz puszczać odrazu linka w obieg to wyślij go na PW osobom biorącym udział w tej dyskusji, czyli np. mnie, demonstarowi i Szycha, my sprawdzimy i podzielimy się wrażeniami czy coś zobaczyliśmy czy nie :) Obiecuję ze swojej strony że pliku w świat nie puszczę. Możesz też spróbować przekonwertować tego pdf'a do innego formatu i wtedy raczej na pewno żadnych widocznych znaczków nie zostawisz. Na obrazki możesz przerobić go programem PDF2Image, może to trochę długo potrwać ale da radę. Możesz także spróbować rozpoznać tekst programem ABBYY FineReader i zapisać w postaci .doc. Wtedy to już na pewno nic w pliku nie zostanie :)
    Jeden lubi las, drugi córkę leśnika. Ja zdecydowanie wolę to drugie... :}

Moderator Awatar Oregoon
    Siła reputacji
    14
    Dokładnie, a jak chcesz się jeszcze bardziej upewnić, że dokument jest czysty, to tak jak pisał Ulm@nwyślij go do któregoś z nas, jest dużo możliwości nie tylko odczytania takiego dokumentu, ale także zapisania, i wykrycia wszystkich zapisanych informacji o źródle poprzedniego pobrania.

Użytkownik Forum Awatar demonstar
    Siła reputacji
    18
    A to chyba najlepsze rozwiązanie, wtedy wszystko będzie pewne ,czy zabezpieczenie jest czy go nie ma.

gg :1174278 tlen:demonstar
    real demonstar side - czyli www.demonstar.fg.pl

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)