Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 225 z 282

Wątek: Mozilla Firefox - wszystko o Lisku

Użytkownik Forum Awatar occultus
    Siła reputacji
    20

Firefox - marność nad marnościami?

Serwis Bit9 przestawił grudniowy ranking aplikacji przeznaczonych dla Windows najbardziej podatnych na wszelkiego typu zagrożenia niesione przez Internet. Nieszczęsną zwyciężczynią okazała się przeglądarka Mozilla Firefox, która co prawda została w międzyczasie poprawiona (10 krytycznych poprawek dot. szansy na przejęcie kontroli, dostępu do komputera, uruchamiania żądanego kodu itd), jednakże jej początkowemu stanowi można było wiele zarzucić. Jest to zapewne zasługą otwartej architektury aplikacji, pozwalającej na tworzenie i udostępnianie pluginów poza kontrolą developera.

Lista dwunastu najbardziej podatnych na zagrożenia poniżej, zdecydowanie największe zdziwienie budzi 6 pozycja Nortona, który w założeniu jest aplikacją mającą podnosić bezpieczeństwo komputera.

1. Mozilla Firefox
    2. Adobe Flash and Adobe Acrobat
    3. EMC VMware Player,Workstation and other products
    4. Sun Java JDK and JRE, Sun Java Runtime Environment (JRE)
    5. Apple QuickTime, Safari and iTunes
    6. Symantec Norton products (all flavors 2006 to 2008)
    7. Trend Micro OfficeScan
    8. Citrix Products
    9. Aurigma Image Uploader, Lycos FileUploader
    10. Skype
    11. Yahoo Assistant
    12. Microsoft Windows Live (MSN) Messenger

Ooooo .... tak mi przykro, buahahaha :sgrin:

Software is like sex. It's better when it's free...
    Linus Torvalds

Użytkownik Forum Awatar Ogorek
    Siła reputacji
    21
    Zanim Occtulusie się zaczniesz cieszyć poczytaj jeszcze to:
    Sporo kontrowersji wywołuje raport Bit9, według którego przeglądarka Firefox zajęła pierwsze miejsce w tegorocznej edycji niechlubnego rankingu aplikacji konsumenckich z największą liczbą krytycznych luk w zabezpieczeniach.

Według specjalistów z Bit9, w wersjach 2 i 3 popularnej przeglądarki spod znaku liska znaleziono w 2008 roku dokładnie 40 luk oznaczonych jako krytyczne. Na drugim miejscu uplasował się Adobe Acrobat w wersjach 8.1.2 o 8.1.1, gdzie wykryto 31 usterek. Trzecie miejsce przypadło komunikatorowi MSN Messenger w wersji 4.7 i 5.1, który zanotował 19 luk.

Przed wyciąganiem jakichkolwiek wniosków z raportu warto zapoznać się z zasadami, według których został sporządzony. W większości przypadków producenci wydali bowiem poprawki do zauważonych luk, ale raport uwzględnił je, ponieważ nie istniało bezpłatne, ogólnodostępne narzędzie dla firm do centralnego i automatycznego aktualizowania aplikacji (np. takie, jak Windows Server Update Services pozwalające zarządzać patchowaniem systemów Windows i wielu aplikacji Microsoftu). Jako że badanie skierowane jest raczej do firm, analitycy Bit9 zajmowali się tylko tymi aplikacjami, które w kwestii aktualizacji polegają na użytkowniku. Ponadto w raporcie brano pod uwagę nie tylko najnowsze edycje (pod warunkiem, że nadal są dostępne do pobrania).

Z raportem można zapoznać się dokładniej po zarejestrowaniu się na stronach Bit9.
    Zródło: dobreprogramy.pl

To trochę zmienia kąt patrzenia;).

Siła reputacji
    20

Icon3

Cytat Zamieszczone przez Ogorek Zobacz posta
    (...)

To trochę zmienia kąt patrzenia;).
    .... nie mój. Ja patrzyłem na ten raport pod katem Opery.
    Opery nie widzę na pierwszy miejscu, ani nie na drugim ... itd.

Oczywiście się tylko droczę :33:

Linus Torvalds

Moderator
    Siła reputacji
    18

Fennec Alpha 2, czyli szybszy mobilny Firefox

Fennec Alpha 2, czyli szybszy mobilny Firefox

Nieco ponad dwa miesiące po wydaniu mobilnej przeglądarki internetowej Mozilli – Fennec w wersji Alpha 1 fundacja ta zdecydowała się na publikację kolejnej wersji testowej.

O ile poprzednie wydanie skupiało się głównie na ogólnych wrażeniach użytkownika, m.in. poprawie interfejsu graficznego, obsługi ekranów dotykowych, tak Alpha 2 przynosi znaczny wzrost wydajności aplikacji. Jako najważniejsze zmiany w tym wydaniu przeglądarki Fenec wymienić należy modyfikacje umożliwiające szybsze powiększanie, większą responsywność podczas ładowania zawartości stron, obrazków, miniatur i favicon oraz usprawnioną pracę ze strumieniami wejścia/wyjścia dla plików. Niektóre z zaimplementowanych rozwiązań przyczyniły się nawet do trzykrotnego wzrostu szybkości pracy aplikacji.

Milestone 10 podobnie jak poprzednie wersje dedykowana jest dla internetowych tabletów Nokia N800/N810, które pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Maemo. Dla wszystkich zainteresowanych udostępniono instrukcję instalacji przeglądarki oraz film prezentujący jej możliwości. Oprócz tego Mozilla zdecydowała się również udostępnić edycje desktopowe na platformę Windows, Linux i Mac OS X.

Źródło: Mark Finkle’s Weblog

http://www.stopforumspam.com/
    Piana jest wesołością piwa.

Moderator Awatar Koniu
    Trofea
    Siła reputacji
    21
    już nie mogę się doczekać wersji na windows mobile :D
    kontakt :deal:

Co jest najśmieszniejsze w ludziach - zawsze myślą na odwrót:
    spieszy im sie do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem.
    Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem traca pieniądze by odzyskac zdrowie.
    Żyją jakby nigdy nie mieli umrzec, a umierają jakby nigdy nie żyli.

Użytkownik Forum Awatar ziomulus
    Siła reputacji
    16
    a czy jest może wersja mobilnej Mozilli na telefony komórkowe ze zwykłym softem??

Moderator
    Siła reputacji
    18

Rosyjski Firefox bez Google

Rosyjski Firefox bez Google

Niedawno pisaliśmy o tym jak Google oddala się od Mozilli. Tym razem krok w stronę rozstania uczyniła Mozilla. W rosyjskiej wersji przeglądarki internetowej Mozilla Firefox domyślną wyszukiwarką będzie Yandex.

W październiku zaczęto zbierać opinię na temat wykorzystania wyszukiwarki Yandex. W tym celu kontaktowano się z osobami tworzącymi rosyjską wersję Firefoksa, obserwowano trendy w popularności buildów Firefoksa wyposażonych w Yandex a także badano wrażenia użytkowników. Na podstawie zebranych informacji zdecydowano, że rosyjskie wersje językowe Firefoksa, począwszy od wersji 3.1, nie będą domyślnie wyposażone w wyszukiwarkę Google tylko Yandex.

Źródło: CNET

Moderator
    Siła reputacji
    18

Firefox ma 20 procent rynku

Firefox ma 20 procent rynku

Światowy udział Mozilla Firefox w segmencie przeglądarek internetowych przekroczył barierę 20 procent - wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Net Applications.

W listopadzie z Firefoksa korzystało 20,78 procent osób na całym świecie. Udziały Internet Explorer Microsoftu po raz pierwszy spadły poniżej 70 procent.

Z przeglądarki Safari autorstwa Apple korzysta niewiele ponad 7 procent, zaś z Google Chrome niecały jeden procent.

"Przekroczenie progu 20 procent jest dla nas bardzo znaczące" – przyznaje John Lilly, prezes Mozilli.

Wg. Net Applications na wzrost popularności Mozilla Firefox wpłynęło kilka czynników, m.in. fakt wysokiej popularności wśród użytkowników domowych.

źródło: www.vnunet.com

Siła reputacji
    20

Icon3 Firefox 3.1 opóźniony

Fundacja Mozilla po raz kolejny opóźnia termin wprowadzenia na rynek najnowszej wersji przeglądarki Firefox - 3.1. Powodami opóźnienia jest kilkanaście błędów wykrytych w silniku JavaScriptu TraceMonkey, usunięcie których jest obecnie priorytetowe. Dopiero po poradzeniu się z powodowanymi przez błędy problemami należy spodziewać się kolejnej roboczej wersji Beta 3. Tym samym istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że nowy Firefox nie pojawi się na rynku w pierwszym kwartale tego roku. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, Mozilla zapowiada bowiem 2-krotnie wyższą wydajność silnika JavaScript niż w obecnie obowiązującej wersji 3.0.x przeglądarki i aż 9-krotnie wyższą niż w przypadku starszego Firefoxa 2.

:fing02:

Linus Torvalds

Użytkownik Forum Awatar totmes526
    Siła reputacji
    17

Panel boczny

Witam, mam dziwny problem z " wskakującym " samiostnie panelem bocznym w przeglądarce Firefox, w Internet Explorerze jest to samo, zupełnie nie mogę sobie z tym poradzić, NOD niby wira nie znajduje. Co to może być?

Czy to wina jakiegoś programu chyba nie, bo jak nie klikam i nie używam klawiatury to jest to samo

Witam ponownie, temat nieaktualny, skaner mks wir online znalazł wirusa o wdzięcznej nazwie BHO.p usadowionego w pliku skypecom.dll w katalogu system 32, to on powodował zamieszanie w ustawieniach przeglądarek, a wziął się chyba z onetskypa
    Ostatnio edytowane przez totmes526 ; 02-02-09 o 17:37

Siła reputacji
    21
    Ctrl + b?
    Jeśli tak to sprawdź czy nie masz zainstalowanego jakiegoś programu który przypisuje Ci skróty klawiaturowe do różnych dziwnych klawiszy (klawiatury lub myszki):P

Siła reputacji
    20

Icon3 Firefox 3.0.6 dostępny

Niezależnie od opóźnień z pracami nad przeglądarką internetową Mozilla Firefox w wersji 3.1, która to wersja ma stanowić duży krok w stosunku do poprzednich wydań (informowaliśmy o tym tutaj), wciąż prowadzone są poprawki w obecnej edycji przeglądarki oznaczanej numerami serii 3.0.x. W dniu dzisiejszym Mozilla wprowadziła kolejną, szóstą już wersję tej coraz powszechniejszej wśród internautów aplikacji - 3.0.6. W stosunku do poprzedniczki trudno spodziewać się istotnych zmian - poprawiono 6 błędów związanych z bezpieczeństwem oraz stabilność programu, prócz tego pozbyto się kilku uciążliwości na jakie narzekać mogła raczej wąska grupa użytkowników. Firefoxa 3.0.6 pobrać można m.in. z witryny fundacji Mozilla.

Linus Torvalds

Użytkownik Forum Awatar WernerusMaximus
    Siła reputacji
    17
    Czy jest jakiś dodatek do foxa, który wyszukuje zapodane wyrazy w tekście na danej stronie?
    Somewhere over the rainbow, way up high
    There's a land that I heard of once in a lullaby
    Somewhere over that rainbow, skies are blue
    And the dreams that you dare to dream really do come true

Siła reputacji
    21
    ctrl+f?
    Bardziej na serio to nie jestem pewien czego szukasz, idąc w ciemno wpisałem w addons.mozilla.com "search word" - 117 wyników
    To jest jeden z nich (znaleziony na szybko), może Cię zainteresuje:
    https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/7299

Siła reputacji
    20

Icon3 Firefox 3.0.7

No i po Nowej Operce mamy nowego Foxika 3.0.7.

Firefox 3.0.7 naprawia kilka problemów znalezionych w Firefox 3.0.6:
    • Fixed several security issues.
    • Fixed several stability issues.
    • Official releases for the Estonian, Kannada, and Telugu languages are now available.
    • Items in the "File" menu show as inactive after using the "Print" item from that menu - switching to a new tab restores them (bug 425844). This issue has been fixed.
    • For some users, cookies would appear to go “missing” after a few days (bug 444600).
    • Mac users of the Flashblock add-on, experienced an issue where sound from the Flash plug-in would continue to play for a short time after closing a tab or window (bug 474022).
    • Fixed several issues related to accessibility features.

Linus Torvalds

Siła reputacji
    16

Moja Mozilla zwariowała..

Witam.

Siedzę sobie jak gdyby niby nic, aż tu nagle patrze a tu mi się coś Mozilla przycina.. Więc mówię co jest grane..?? Zaglądam w menadżera zadań a tam proces "firefox" używa mi 99% procka i 1.5 Gb pamięci!! Zwaliło mnie z nóg jak to zobaczyłem:D Zrestartowałem Mozille patrze i po chwili znowu to samo... Wiecie co mogło spowodować że Mozilla zasysała mi tyle zasobów systemowych??:)

pozdrawiam

Użytkownik Forum Awatar goraith
    Siła reputacji
    17
    Witaj,

Pyt.1) Nie robiłeś ostatnio aktualizacji dodatków Firefoxa?
    Pyt.2) Jak zachowuje się Firefox jak uruchomisz go w "Safe Mode"? Też zabiera tyle zasobów kompa?
    Pyt.3) Zachowuje się podobnie kiedy utworzysz nowy profil użytkownika (pusty profil) i z nim uruchomisz ponownie Firekoksa?

Pozdrawiam,
    Goraith

Siła reputacji
    16
    odp pyt.1) Ostatnią aktualizacje robiłem chyba jakieś 2 tyg. temu.
    odp pyt. 2) W trybie "Safe mode" czyli chodzi tu chyba o "tryb awaryjny" działa wszystko elegancko.. czyli tak jak powinno dotychczas.
    A co do trzeciego to nie do końca wiem o co Ci w nim chodziło.. :)

Przed napisaniem poprzedniego postu dla pewności zrestartowałem komputer i uruchomiłem Mozille jeszcze raz i zrobiło się ponownie tak samo.. Po paru mintuach sprawdziłem jeszcze raz w menadżerze zadań i teraz [pobiera mi ok 9% procka i ok. 400 Mb pamięci. To i tak chyba więcej niż dotychczas..
    Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa bo podsunołeś mi pomysł pierwszym pytaniem i sprawdziłem jaką mam aktualnie wersje Mozilla i jest to 3.0.7 a wydawało mi się że mam 3.0.6 i może właśnie zaktualizowała się do nowszej wersji. Z tym że nie wyskoczył mi żaden komunikat o aktualizacji ani ponownym uruchomieniu (tak jak mam to zaznaczone w ustawieniach).
    Ostatnio edytowane przez ziomulus ; 13-03-09 o 16:34 Powód: odp na drugie pyt.

Użytkownik Forum Awatar goraith
    Siła reputacji
    17
    Witam ponownie,

Z pkt.3) chodziło mi o to, że możesz utworzyc nowy profil w Firefoxie - który nie będzie "obciążony" żadnymi dodatkami, motywami itp. Coś podobnego jak "tryb awaryjny" ale działa w trybie normalnym.
    Wydaje mi się "na czuja" że któryś z dodatków który masz zainstalowany przestał działac prawidłowo po którejś aktualizacji i stąd to zwiększone zużycie zasobów.

Pozdrawiam,
    Goraith

Siła reputacji
    16
    Wiesz Goraith narazie nie skaczę proces firefoxa do 99% użycia procesora, a tylko do ok. 30%. Zużycie pamięci też na razie zmalało. A poza tym nie bardzo wiem jak taki kolejny profil stworzyć bo nigdy się z czymś takim nie spotkałem:) Jak byś mógł mnie jeszcze poinstruować jak to zrobić to był bym wdzięczny:)

pozdrawiam

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    0
    Chodzi mi o takie coś ,czy jest możliwe żeby FF zapamiętywał więcej haseł dla tego samego formularza np poczty ,moje hasło,żony,dziecka.czy zapamiętuje tylko jedno/a może nie/.

Siła reputacji
    21
    Drogi Grzegorzu, jak już jesteś na pozycji proszącego o pomoc, do dodaj to słówko "proszę" do swojego posta. Taka forma jaką tutaj zaprezentowałeś tylko odstrasza potencjalnych "wiedzodawców".
    Teraz do rzeczy:
    Możesz wpisać kilka haseł na jednym profilu dla jednego portalu, po prostu po wpisaniu hasła zaznacz na górze "zapamiętaj".
    Potem działa to tak: wpisujesz pierwsze litery loginu i wyświetla Ci się z autouzupełniania jakiś login -> wybierz go i automatycznie wpisze Ci do tego hasło. Jeśli chcesz innego użytkownika to: Wyloguj się, wpisz inne pierwsze literki, zaznacz innego użytkownika i automatycznie na miejsce wskoczy hasło przypisane do tamtego użytkownika.
    Sprawdzone na FF 3.0.8

EDIT(do niżej, żeby nie było offtopa): Osobiście uważam, że kultura tego wymaga, najwyraźniej nie każdy tak uważa. Jako że regulamin zabrania offtopów i sprzeczek, jeśli chcesz poprowadzić dalej dyskusje na temat savoir vivre, zapraszam na PM.
    Ostatnio edytowane przez Ogorek ; 13-04-09 o 14:29

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    0
    Bardzo przepraszam wszystkich urażonych że nie użyłem słowa ,,proszę,,
    Ostatnio edytowane przez grzegorz09 ; 13-04-09 o 16:25

Użytkownik Forum Awatar totmes526
    Siła reputacji
    17
    Witam, przekopałem info o lisku na forum i w guglach i niestety nie znalazłem informacji w jaki sposób mogę przekonwerterować nowe " ulubione " liska / json / na ulubione IE lub opery / adr /. O ile to możliwe. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie.

Siła reputacji
    20

Icon3

Ja używam wtyczki Xmarks do Foxa i dzięki niej synchronizuje Zakładki/Ulubione pomiędzy maszynami i pomiędzy przeglądarkami.
    Aplikacja pozwala na synchronizacje i robienie kopii zapasowych w przeglądarkach IE, Safari i Foxik (słyszałem, że też może działać z Chromium) niestety aplikacja jest nie dostępna w Operze co jest jej strasznym minusem.
    Domyślam się, że nie dokładnie o to Tobie chodziło ale jest to najbliżej jak się da podejść do synchronizacji ustawień i zakładek pomiędzy przeglądarkami.

Linus Torvalds

Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)