Strona 1 z 12 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 25 z 282

Wątek: Mozilla Firefox - wszystko o Lisku

Super Moderator
    Siła reputacji
    20

Mozilla Firefox - wszystko o Lisku

W tym temacie należy kierować wszystko co związane jest z przeglądarką Mozilla Firefox - począwszy od problemów, przez dyskusje - kończąc na pytaniach i innych.

-------------------------------------------------------------------

Mozilla Firefox - przeglądarka internetowa oparta na silniku Gecko, tworzona przez Fundację Mozilla/Korporację Mozilla oraz wolontariuszy. Obecnie druga przeglądarka na świecie pod względem liczby użytkowników.

Początkowo nazywała się Phoenix, potem Mozilla Firebird i Firebird; obecną nazwę nosi od 9 lutego 2004. Preferowanym przez twórców skrótem nazwy jest "Fx" lub "fx", jednak na świecie często używany jest skrót "FF".

Firefox jest jedną z najczęściej używanych aplikacji na licencji Open Source, o jego popularności świadczy 100 milionów pobrań w ciągu niecałego roku od daty premiery wersji 1.0. Wg badań firmy Net Applications, w sierpniu 2007 Firefox był używany przez 14,56% internautów, z czego 14,05% stanowiły wersje 1.5 i nowsze.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Firefox

Więcej informacji oraz download:
    http://www.mozilla-europe.org/pl/firefox/
    Ostatnio edytowane przez wyyzy ; 09-07-08 o 17:44
    ...

Użytkownik Forum Awatar occultus
    Siła reputacji
    20

Icon3 Ciekawostki w Bon Echo (Firefox 2.0 Alfa)

Ukazała się już wersja alfa przeglądarki Mozilla Firefox 2.0 o nazwie kodowej Bon Echo. Da się zauważyć wiele zmian, szczególnie w operowaniu kartami oraz w obsłudze RSS i zakładek.

Na wstępie przypominam, że wersja alfa nie jest stabilna i należy jej używać wyłączenie do testów. Stabilna wersja Firefoksa 2.0 prawdopodobnie pojawi się zimą, a w pierwszym kwartale 2007 podobno ujrzymy wersję 3.0.

Pierwszą zauważalną w Bon Echo zmianą są przyciski do zamykania obecne na każdej zakładce. Rozwiązanie to znane jest m.in. z Opery, ale po pewnym czasie korzystania z niego przekonałem się, że również nie jest ono idealne. Zamknięcie kilku zakładek pod rząd nie jest tak wygodne jak wcześniej.

Na nowości natkniemy się również, jeśli zechcemy skorzystać z osadzonych w Bon
    Echo Alpha 2 wyszukiwarek. Po pierwsze zauważymy, że pasek wyszukiwania zmienia swoja długość wraz ze zmianą wielkości okna przeglądarki. Po drugie - do dodawania wyszukiwarek używany jest format OpenSearch, a nie jak dotychczas Sherlock. Po trzecie - możemy korzystać z podpowiedzi udostępnianych przez wyszukiwarki, tak jak widać to na zrzucie z ekranu.

Przejdźmy teraz do kanałów RSS. W Bon Echo istnieje możliwość obsługiwania ich przez zewnętrzny czytnik. Możemy określić ten czytnik w preferencjach, tak jak widać to na zrzucie z ekranu. Można też określić czytnik przy subskrybowaniu kanału.

Co istotne, teraz po kliknięciu na link prowadzący do pliku RSS, nie ujrzymy
    jak dotąd nieobrobionego kodu, ale estetycznie sformatowane nagłówki i tytuły.

Możemy też sprawić, aby zakładki pełniły role podobną do RSS-ów. W tym celu wystarczy dodać zakładkę do paska narzędzi, a odsyłacz będzie wyświetlał krótkie informacje na temat zapamiętanej strony. Przykładowo może podawać aktualną cenę wylicytowaną w aukcji na eBay. Niestety niewiele stron pozwala na stosowanie tej funkcji.

Inne zasługujące na wzmiankę nowinki to przede wszystkim okienko do zarządzania różnego rodzaju dodatkami. Odinstalowywanie ich wydaje się dzięki niemu łatwiejsze. Bardzo spodobała mi się możliwość sprawdzania pisowni w polach tekstowych.

W Bon Echo znalazła się również możliwość odzyskiwania sesji w razie awarii przeglądarki. Dla celów testowych potraktowałem przeglądarkę xkillem i rzeczywiście, po ponownym uruchomieniu ukazało mi się takie okienko.

Zauważmy, że odzyskiwanie sesji ma jedynie charakter awaryjny. Jeśli zamkniemy przeglądarkę poprawnie, to po ponownym uruchomieniu wystartuje ona znów ze strony domowej.

Download: Bon Echo Alpha 2

P.S.
    Z przykrością musze na samym końcu dodać coś od siebie:
    Opera rządzi!!
    :biggthump

Software is like sex. It's better when it's free...
    Linus Torvalds

Gourney
    Gość
    To może ja rzuce wybranymi wtyczkami jakie używam :D
    • ForecastFox - Pogoda :D cholera posiada nawet takie wieśniackie miasto jak moje Lubsko ! :D
    • Sage - czytnik RSS i Atom (tworzy sidebara)
    • Download StatusBar - Tworzy nowego toolbara na samym dole pokazując postęp ściąganych plików
    • SpellBound - tak jak MS Office i OOo podkreśla nam błędnie napisane wyrazy i pokazuje nam możliwości korekty.
    • Mouse Gestures - zestaw gestów :D
    • Tab Mix Plus - ustawienia pasku z tabami (naprzyklad wrzucenie go na dol), zapisywanie sesji no i kazdy tab ma iksa do zamykania, oraz automatyczne oddtwarzanie poprzednich sesji..po kraszu lub poprostu kiedy chcemy :D wogle cudowna wtyczka i ma wiele do zaoferowania :D
    • Rikaichan - tlumaczy nam po najechaniu myszką na znaki, japoński na angielski/francuski/niemiecki odlot i cudo :D TUTAJ ściagniecie słownik (bez tego sama wtyczka nic nie przetumaczy)
    • IE Tab - bardzo pomaga jeśli jakaś strona działa tylko pod IE a my dostajemy wysypki od jego używania :D tworzy nam taba lub przeładowuje aktualna strona na to jak by to zrobił IE
    • Video Downloader - wyciągamy z flasha i innych strumieni pliki video :D
    • FoxyTunes - możesz se zainstalować nawet największego multimedialnego kolosa :) a dzięki tej wtyczce bedziesz go obslugiwac przez FF i ramu ci nie ruszy :D
    • Update Notifier - powiadamia mnie o tym czy wszytkie wtyczki sa up-to-date :D wypasa :D ustawiamy kiedy i jak sie maja robic i wogle co ma robic za nas rzebysmy sie nienarobili :D
    • Tiny Menu - pod linkiem dokladnie widac oco chodzi... coraz mniejszy i mniejszy i mniejszy ten lisek... :D
    • ImageShack right-click - ulatwia uploadowanie obrazkow na imageshack dal posiadaczy FF
    • DownThemAll! - cos w stylu getright czy mass downloadera jako wtyczka do FF (używam tylko czasem do plikow ponizej 100mb dla ktorych niechce misie wlaczac mass downloadera)

W załączniku screen pokazujący niektóre z wtyczek w akcji :D (staralem sie pokazac jak najwiecej, wyglada zapchanie ale pamietajcie ze zadko kiedy uzywa sie ich wszytskich naraz... jesli kiedykolwiek sie to robi :D PS. nie wysztki widac na scrennie :D)

TUTAJ "Firefox bez śladu" topic made by pawelck
    A TU "Przyśpiesz FireFox'a!" made by ja :D
    Ostatnio edytowane przez Gourney ; 30-06-06 o 22:02

Użytkownik Forum
    Siła reputacji
    17
    A ja dam takie cóś dla uzytkowników DAP...
    Poniewarz DAP nie działa normalnie pod frefoxem żeby działał trzeba z katalogu DAP przekopiować plik dapop.dll do plug ins w katalogu firefoxa, potem zmienić jego nazwę na npdap.dll. Włodas kiedyś dał mi link gdzie było to napisane... ?ródła nie dam- nie pamiętam.
    Internet Explorer jednak rządzi...
    Ostatnio edytowane przez wlodas ; 08-06-06 o 08:18

Użytkownik Forum Awatar occultus
    Siła reputacji
    20

Icon3 Firefox: Przydatne rozszerzenie od Google

Użytkownicy Firefoksa mogą przechowywać ustawienia swojej wyszukiwarki na serwerach Google i korzystać z nich gdziekolwiek zechcą. Wszystko to dzięki rozszerzeniu udostępnionemu przez firmę z Kalifornii.

Rozszerzenie Google Browser Sync umożliwia przechowywanie zakładek, historii, ciasteczek i zapamiętanych haseł. Dostępne jest w wersji dla Fx 1.5 na wszystkich systemach operacyjnych, na których działa ta przeglądarka.

Instalacja XPI nie powinna nikomu sprawić problemów. Po instalacji i zrestartowaniu przeglądarki ujrzymy kreatora ustawień rozszerzenia. Tutaj konieczne jest posiadanie konta w systemie Google. W czasie konfiguracji będziemy musieli wybrać PIN, który potem posłuży do uzyskania dostępu do ustawień na innym komputerze.

Raz skonfigurowane rozszerzenie będzie posiadało te same ustawienia na innych komputerach. Potem wystarczy więc zainstalować Google Browser Sync na innej maszynie i podać dane do logowania.

Dane przechowywane przez Google Browser Sync są szyfrowane. Nic dziwnego - przechowywane przez nią dane mogą mieć charakter poufny lub prywatny.

Link do instalacji XPI i więcej szczegółów znajdziemy na stronie Google.
    Ostatnio edytowane przez occultus ; 02-06-08 o 11:07

Software is like sex. It's better when it's free...
    Linus Torvalds

Użytkownik Forum Awatar Pedziwiatr
    Siła reputacji
    17

Jak wykorzystać wtyczkę videodawnloader ?

Po instalacji jak ściągnąć jakiś filmik?

Super Moderator
    Siła reputacji
    20
    Na dole masz pasek, na którym po prawej stronie znajduje się taka ikonka z dyskietką kliknij na nią, gdy jesteś na jakiejś stronce z filmikami i downloaduj.
    ...

Użytkownik Forum Awatar wlodas
    Siła reputacji
    23
    downloader DownThemAll!
    cos takiego jak flashgot.
    stronka: https://addons.mozilla.org/firefox/201/previews/

Gourney
    Gość
    jest coś takiego jak profile w FF?? Wydawało mi się, że są, a nie moge teraz tego znaleść :D A potrzebuje założyć haslo na FF lub na sam profil w FF, a nie chce instalowć dodatkowych programów.

ROZWI?ZAŁEM PROBLEM
    EDIT:
    1 zamknij całkowicie Firefoksa (wybierz Plik > Zakończ z menu programu).
    2 wybierz Start > Uruchom... z menu Start Windows.
    3 wprowadź firefox.exe -profilemanager i naciśnij OK

i w ten sposób dostajemy sie do menadżera profili (kiedyś normalnie w Menu>Plik był zawsze ;/ lol

EDIT2:
    W ten sposób nieda sie ustawić hasła.... więc szukam dalej....
    Ostatnio edytowane przez Gourney ; 21-07-06 o 17:55

Best avatar - 3 miejsce Awatar pawelck
    Siła reputacji
    19
    Panowie dorwalem taki pliczek worda na torrencie, zobaczcie moze sie przyda komus. Sa tam sposoby na przyspieszenie firefoxa, prosze nie spodziewac sie kokosow:)

PS
    Gourney, nie wiem czy o to Ci chodzi ale narzedzia>>opcje>>zakladka prywatnosc>>Hasla>>zmien haslo glowne
    Ostatnio edytowane przez pawelck ; 21-07-06 o 22:53
    Kazda zlotowka jest bardzo wazna
    http://www.marysia.szaraniec.org/
    :piwko: :piwko: :piwko:

Gourney
    Gość
    to nie to :D to jest haslo do wszytkich hasel ktore zapamietuje FF, a ja chce haslo na profil w FF

Użytkownik Forum Awatar buszmen
    Siła reputacji
    17
    opera i tak jest najlepsza:-)

Best avatar - 3 miejsce Awatar pawelck
    Siła reputacji
    19
    Tak przy okazji wyszla nowa wersja 1.5.0.6, klikamy Pomoc>>Sprawdz dostepnosc aktualizacji:)
    Kazda zlotowka jest bardzo wazna
    http://www.marysia.szaraniec.org/
    :piwko: :piwko: :piwko:

Gourney
    Gość
    wkoncu naprawili 'mms://' wkurzające to było :D

PS: dlaczego cos o duplikatach mi gada i czemu mi kaze 10sec odczekac??? !!!! mowie o forum kiedy posta pisze

Użytkownik Forum Awatar S.Z.A.O.
    Siła reputacji
    20
    hmm no koles jest niezly :D
    ja uaktualniam co chwila swoje przeglądarki.........jest to wkoncu program któr bezpośrednio łączy sie z internetem i którego używam najcześciej :D uaktualniam ze względów bezpieczeństwa.
    no a co do foxa............ostatnio troszke z nim zabalowałem. jest fajny, ale i tak przyzwyczajony ( za bardzo ) jestem do operki.
    fox ma chyba lepszy system blokowania reklam tych z wyskakujących okienek, flashowych...........operka co chwila jakieś przpuszcza. ale powiem wam, bo o zgrozo, korzystałęm z IE7 beta............tam blokowanie flshów jest chyba najlepsze ze wszystkich przeglądarek..................szkoda ze to IE :D

Użytkownik Forum Awatar buszmen
    Siła reputacji
    17
    a co sadzicie o wersji beta 2.0??

Super Moderator
    Siła reputacji
    20
    Ja tam poczekam na fulla :D

... i z tego co czytałem, autorzy nie polecają instalowanie bety nie doświadczonym użytkownikom :]
    ...

Użytkownik Forum Awatar S.Z.A.O.
    Siła reputacji
    20
    ... i z tego co czytałem, autorzy nie polecają instalowanie bety nie doświadczonym użytkownikom :]
    jak każdej wersji beta wszystkich programów :D
    ja narazie zaktualizowałem foxa do 1.506 bodajże.......ostatnio korzystam z niego częściej, bo po przyspieszeniu metodą podaną na forum inernetu, działa on ( niestety :D ) szybciej od operki ale forum i tak na operce hehe

murder(ator) ;) Awatar DaRiOOsH
    Siła reputacji
    18
    A ja mam takie pytanko. Czy da się zrobić back up historii stron i formularzy w foxie, tak aby szybko to przywrócić?
    A jest mi to potrzebne, bo z kompa korzystają u mnie trzy osoby i pech chciał, że staruszek chodzi po stronach o podejrzanej tematyce (jakiej? nie wiem, nie obchodzi mnie to) i za każdym razem czyści formularze i historie stron. A ja musze znowu wpisywać loginy i pełne adresy stron co powoduje, że dostaje cholery. Mechanizm pamiętania adresów często odwiedzanych to super wynalazeki i zamierzam z niego korzystać.
    Z góry powiem, że pomysł z tworzeniem kont na kompie odpada. Wszystko jest ogólnodostępne dla wszystkich.

Gourney
    Gość
    zawsze mozesz zrobic profile w foksie (opis wyzej), ewentualnie wtyczki....niepamietam jak sie nazywa taka wtyczka... jutro se przypomne :D teraz mi sie szukac niechce :D :D

Nie wiem jak dokladnie wyglada sytuacja ale mniejwiecej bajer idzie tak:
    Instalujemy FEBE 3.0 (wersja beta 4.0 znajdziesz na stronie domowej producenta)
    Kod:
    https://addons.mozilla.org/firefox/2109/
    ponowne uruchomienie FF
    zakładka>Narzędzia>Rozszerzenia>(zaznaczasz FEBE i klikasz OPCJE)
    w opcjach FEBE w zakładce "Opcje" wybierasz co FEBE ma zapamiętywać
    w zakładce "Katalog" gdzie te informacje mają być przechowywane
    no i teraz w trakcie pisania tego sie zastanawiam co to daje skoro nie ma opcji, zeby to automatycznie robil :D trzeba kliknac Narzędzia>FEBE>Wykonaj kopię zapasową zeby ją stworzyć :D (ewentualnie na pasku adresu mozna dodac ikonkę, która po kliknieciu daje ten sam efekt(na screnie pokazalem ikonke :D)

co wiedzialem to powiedizalem :D moze pomoglem moze nie :D ale pomysle jeszcze nad Twoim problemem
    Ostatnio edytowane przez Gourney ; 19-08-06 o 11:31

Siła reputacji
    18
    co wiedzialem to powiedizalem moze pomoglem moze nie ale pomysle jeszcze nad Twoim problemem
    Oczywiście, że pomogłeś :D. Nie musisz się już nad tym zastanawiać. To rozwiązuje wszystkie moje problemy.
    Wystarczy, że wykonam sobie kopie raz na bardzo rzadko. Chodzi o dostęp do adresów stron, które przeglądarka pamięta, a ja często odwiedzam.
    Jeśli chodzi o dostęp do opcji FEBE to lepiej, żeby dla staruszka były niewidoczne, a przywrócić można ręcznie co wiąże się z jednym klikiem, a nie pietnastoma jak przy wpisywaniu adresów stron albo poszukiwaniem tych adresów od początku. Chyba wiadomo o co chodzi, bo mi właśnie masło maślane wyszło :).
    Czekam teraz na praktyczne przetestowanie tej wtyczki co powinno nastąpić w niedługim czasie. Napisze o efektach :)

snake
    Gość
    Czt da się usunać przycisk "przejdź" z paska narzędzi?

Siła reputacji
    18
    Kliknij prawym przyciskiem na pasek i wybierz Dostosuj. Przeciągnij niechciane okiny do nowotwartego okienka, a nowe ikony do dodania przeciągnij z okienka na pasek :).

snake
    Gość
    Ale przycisku 'przejdź' w taki sposób usunąć się nie da.. :(

Ulubiony użytkownik Awatar lowak
    Siła reputacji
    21
    Jakiego przejdź? Chodzi o idź?

Ja go przed chwilą usunełem o0.
    "Niewiarygodnie szybki smok w świecie swych wartości powstałem z nicości obrałem droge ku wolności"
    "Trwa poscig za kasą, pozycja, dupami gdzie ludzie rozmineli się z wartościami"
    Paktofonika

GG: 1870358

Strona 1 z 12 1234567891011 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)