Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: LAN nie działa

ptaszek
    Gość

LAN nie działa

Mam XP+SP2 i 2 karty sieciowe.Ale gdy jedna działa bez problemu to druga tylko "jest" i nic więcej.Musze wyłączac jedną żeby miec siec z drugiej a to troche jest nie wygodne.Nie wiem co mam juz robic i jestem zły :aargh4:

Ginekolog <-> tapicer Awatar thomas.night
    Siła reputacji
    20
    Szczegóły prosze.... dwa kompy, dwie sieciówki, jedna sieć.
    Konfigurowałeś ręcznie adresy IP?
    Sprawdź czy między kompami przechodza pakiety ping
    (Start -> Uruchom, piszesz: ping AdresIP)
    ... jak w statusie, wyk. też spirale z materiału powierzonego :)
    night_cr0wler / astar0th

Gumijagood
    Gość
    Dziwny problem. Proponuje zmostkować. Może to pomóc ale to wyglada na źle skonfigurowaną sieć. Druga propozycja to sprawdzenie konfigu. Napisz coś więcej na temat na temat tej sieci to coś wykombinujemy.

Użytkownik Forum Awatar maxaa
    Siła reputacji
    18
    Mając 2 karty sieciowe wystarczy stworzyć sieć konfigurując kompa poprzez proste udostępnianie. Już opisywałem na tym forum jak połączyć 2 kompy z tym że wejście było przez modem na USB a wyjście przez kartę sieciową.
    Jak napisali koledzy wyżej coś źle skonfigurowałeś. Sprawdź jeszcze raz , albo podeślij zrzuty z konfiguracji, to będzie łatwiej wyłapać błąd.
    Czego to ludzie nie wymyślą aby sobie życie utrudnić.

ptaszek
    Gość
    A więc tak ja mam kompa z 2 sieciami i 2 sieci (zewnętrza i wewnętrza) z jednej mam neta a druga to siec domowa.Sam w tej drugiej wszystko ustawiam.Połączenie mostkowe nic nie daje.Robiłem konfig ale dalej nic.Ping cały czas działa
    Ostatnio edytowane przez wlodas ; 14-01-06 o 11:26 Powód: literowki

Użytkownik Forum Awatar maxaa
    Siła reputacji
    18
    Ja mam połączone 2 kompy do internetu w taki sposób: - komp stacjonarny jest podłączony do sieci za pomocą modemu pod usb, w kompie stacjonarnym mam zainstalowaną kartę sieciową ,do tej karty sieciowej podłączony kabel tzw. skrosowany i ten kabel podłączam do laptopa. W stacjonarnym wybrałem -Połączenia sieciowe i konfiguruj sieć w domu lub małej firmie i należy wybrać ten -komputer łączy się bezpośrednio z internetem itd. i dalej według kreatora. Jak utworzy się nowe połączenie to trzeba je skonfigurować - właściwości połączenia i wybrać zakładkę zaawansowane i tam zaznaczyć przy udostępnianiu oba kwadraty. Nie trzeba nic więcej robić. W laptopie lub 2 kompie wybieram ponownie konfiguracja sieci w domu i małej firmie tylko wybieram że ten komp łączy się z internetem za pomocą innego kompa i dalej jak kreator . nie trzeba wpisywać żadnych adresów IP kart komputer sam przydzieli nr IP dla danej karty sieciowej.
    Chyba wszystko.
    To jest opis połączenia z modemem pod USB bo mam neo. ale podobnie konfiguruje się z kartami sieciowymi.
    Ostatnio edytowane przez wlodas ; 14-01-06 o 17:26 Powód: literowki
    Czego to ludzie nie wymyślą aby sobie życie utrudnić.

Ginekolog <-> tapicer Awatar thomas.night
    Siła reputacji
    20
    Sam w tej drugiej wszystko ustawiam
    Wróćmy do adresów IP :)
    Jakie ustawiłeś adresy w poszczególnych sieciach?
    Jeśli ping działa to spróbuj sie połączyć z kompem za pomocą ścieżki UNC (start->uruchom, piszesz \\AdresIP
    ... jak w statusie, wyk. też spirale z materiału powierzonego :)
    night_cr0wler / astar0th

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)