PDA

Zobacz pełną wersję : Plansza 'Możesz teraz bezpiecznie wyłączyć komputer" w WinXP

Gourney
10-04-06, 16:08
Pierwszy raz na oczy zobaczyłem ta plansze nic nie instalowałem, nic nie zmieniałem, samo z siebie sie pojawiło. Jak sie tego pozbyć, żeby komp sie poprostu wyłaczał i nie czekał na moją reakcję. Szukałem, ale w sumie nawet nieiwem gdzie to może być... może znacie adres rejestru? W sumie mnie obojetne byle wrócilo do normy.

DaRiOOsH
10-04-06, 17:50
Spróbuj czegoś takiego, wejdź do biosu --> Power Managment --> soft-off by power button i spróbij pokręcić tą opcją. Powinno być ustawione na "Instatnt off". Jak sądze powinno pomóc, ale mogę się mylić. GL

pawelck
10-04-06, 19:41
Nie wiem czy to nowa nazwa tej funkcji ale w starszych biosach jest ACPI ustaw to na enable. Tylko podobno trzeba formata pozniej:)

Ogorek
10-04-06, 21:40
System Key: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
Value Name: PowerdownAfterShutdown
Data Type: REG_SZ (String Value)
Value Data: (0 = default, 1 = power down)

Panel Sterowania / Opcje zasilania / Zasilanie APM (czy jakos tak). Zaznacz opcje korzystania z zasilania APM. I wszystko.

Bios - ACPI

to kiedyś spisałem z naszego forum:P
kilka osób to pisało, a ja to tylko zapisałem na dysku tak żebym ja mógł to zrozumieć - może i Tobie się uda;)

Gourney
10-04-06, 21:55
oto chodziło!!! dzięki ogorekexe1!!!