PDA

Zobacz pełną wersję : Pogawędki o konsolach PSX i PS2

Strony : [1] 2 3

+ADI+
28-03-06, 16:22
Podobno nie można było przerobić ps2 tak żeby chodziła dłużej niż miesiąc bo miała jakiś inteligentny procesor... Czy to prawda?

wyyzy
28-03-06, 16:28
Kłamstwo. Mój kumpel ma już dłuższy czas PS2 z przeróbkom i chodzi mu bez problemowo.

+ADI+
28-03-06, 16:37
no to mnie omineły 2 lata fajnej zabawy......

illusion
30-03-06, 17:35
hahahaha, ale bzdur ktoś ci naopowidał. yntylygyntny procesor powiadasz, ciekawe....:) jeszcze zapomniał ci kolega dodać, że konsola sama robi obiady, sprząta i jak ładnie ją poprosisz to nawet ci ubranie wypierze, taka ona inteligentna jest :)
Dobra, a poważnie mówiąc to nie ma czegoś takiego. Teoretycznie po przeróbce laser w konsoli wytrzyma ci ok. 2 lat. Ale to też różnie bywa. Jeśli grasz na dobrych płytach i masz profesjonalnie przerobioną konsolę to może ci wytrzymać i 4 lata. Znam przypadki, że lasery padały po pół roku w nieprzerobionych konsolach. Nie ma na to reguły. Mogę ci jedynie powiedzieć, że ominęły cię dwa lata cudnego grania. Ale nie jest na to za późno jeszcze. Nadal wychodzą hiciory na PS2 i jeszcze przez jakiś czas będą. Nie masz się więc co zastanawiać, a biegnij do sklepu kupić PS2.

pawelck
30-03-06, 20:19
Wielu kumpli ma ps2 z przerobkami ps2, zadnemu sie konsola nie zepsula. moze te pierwsze przerobki byly do d... ale nastepne sa ok. W chwili obecnej niz juz nie trzea robic przy konsoli, wystarczy wlozyc plyte( nie pamietam z czym) nastepnie plyte z gra i sie gra:).

+ADI+
31-03-06, 12:42
pieniądze które uzbierałem se na konsolkę poszły na upgrade kompa:damnit: :angryfire :damnit1: :guilty:

illusion
31-03-06, 18:06
Wielu kumpli ma ps2 z przerobkami ps2, zadnemu sie konsola nie zepsula. moze te pierwsze przerobki byly do d... ale nastepne sa ok. W chwili obecnej niz juz nie trzea robic przy konsoli, wystarczy wlozyc plyte( nie pamietam z czym) nastepnie plyte z gra i sie gra:).

Częściowo masz rację, ale piszesz o Swap Magicu. To jest bezchipowa przeróbka i tutaj właśnie najpierw wkładasz płytkę z loaderem, a później zamieniasz na gierkę i grasz. Do tego najpierw miusisz mieć pozakładane blokadki pod klapka w Slimach lub w starszych modelach wyciągasz tackę przy pomocy takiego haczyka. Ale to dość wkurzające jest i żeby nie machać płytkami to jest przeróbka chipem. Ja u siebie mam coś takiego i działa to w ten sposób, że wkładasz od razu do konsoli płytkę z grą i konsola rozpoznaje ją jako oryginał i grasz. Na swapie nie działa ok. 10% gier, na chipie wszystkie działają. Jeśli chodzi o mnie to nie zamontowałbym sobie Swapa. Jednak rozumiem tych którzy go używają, bo cena Swapa z blokadami to koszt ok. 65-70 pln przy czym blokady są banalne w założeniu i można to zrobić samemu, a chip kosztuje ok. 90 pln, ale do tego trzeba doliczyć montaż, a to nie taka łatwa sprawa. No i plus Swapa jest taki, że po zamontowaniu nie tracisz gwarancji, a żeby zamontować chipa trzeba rozkręcić konsolę. Widzę, że co chwila ktoś pyta o przeróbki, więc postaram się w najbliższym czasie w odpowiednim dziale napisać coś o przeróbkach, najpierw PS2, a później Xbox'a.

Frog
04-04-06, 13:01
Sam miałem Przerobioną PS2 i nic się z nią nie działo.Wszystko co potrzebujesz kupisz na giełdzie elektronicznej w Krakowie a nawet Ci tam zainstalują.

Fenot
06-04-06, 18:42
Z tego, co kiedyś czytałem często po przeróbce mod-chipem siadało dvd w konsoli. Ale przyczyną najczęściej było nieuważne lutowanie (przepalało się jeden z układów odpowiedzialny za dvd).
Inna sprawa, że Sony nie montowało w konsolach optyki najwyższej jakości...stąd też sytuacje, że komuś laser siadał po kilku miesiącach grania, a przeróbka z tym miala niewiele wspólnego

Frog
06-04-06, 21:25
Pierwsze konsole PS2 i tak wyszły wadliwe nie miały tak wytrzymałego wiatraczka i to było powodem że konsole nie wytrzymywały po instalowaniu czipów.Po prostu się konsola grzała.Pozdro.

illusion
07-04-06, 19:10
Pierwsze konsole PS2 i tak wyszły wadliwe nie miały tak wytrzymałego wiatraczka i to było powodem że konsole nie wytrzymywały po instalowaniu czipów.Po prostu się konsola grzała.Pozdro.

Wiesz, że dzwonią, ale nie wiesz w którym kościele ;)
Otóż nie chodziło o wiatraczek tylko o to, że zasilacz (wtedy wbydowany w konsolę) był umiejscowiony za blisko głowicy lasera. Dzięki czemu laser się przegrzewał i palił. Później trochę to poprawili, a w Slimach wyeliminowali, bo zasilacz jest zewnętrzny.

Fenot
07-04-06, 19:54
Dodam, że sytuacja miala miejsce nie po raz pierwszy w historii Sony. Pierwsze modele PSX'a "chorowały" na to samo...pozniej bylo to juz jakoś rozwiązane...ale i tak najlepiej udalo się to w wersji PSone :)

illusion
07-04-06, 20:55
Może Sony wreszcie się czegoś nauczy i poprawi to w PS3. A co do PSX'a to była tam zamontowana tak fajna aluminiowa przegródka z tego co pamiętam :) Chciałbym kupić PS3 zaraz po premierze i mam nadzieję, że nie będę musiał parę dni później oddawać je na gwarancję.....

Fenot
07-04-06, 21:22
Wiesz St. Anger, mówią że do trzech razy sztuka...ale nie chcialbym żeby ta zasada tutaj zadzialala. Przy PS3 obawialbym się też o jakość montowanego blue-ray'a...

illusion
08-04-06, 11:27
Nie wydaje mi się, żeby Sony pozwoliło sobie na jakąkolwiek usterkę jeśli chodzi o Blu-ray z tego prostego względu, że wtedy oznaczałoby to zwycięstwo formatu HD-DVD jaki montowany będzie w X360. A to pewnie oznaczałoby duże straty. Pozatym ten napęd jak i procesor Cell dość znacznie podnoszą cenę samej konsoli. Bardziej obawiałbym się o przegrzewanie jednak lub brak wsparcia dla dysków i obsługi sieciowej.

+ADI+
08-04-06, 17:38
o w morde się kropnąłem chodziło mi o przeróbkę ps2 SLIM no to się zapytuję czy można przerobić SLIMA

illusion
08-04-06, 20:50
o w morde się kropnąłem chodziło mi o przeróbkę ps2 SLIM no to się zapytuję czy można przerobić SLIMA

W tej chwili można przerobić każdą PS2. Jeśli chodzi o chip to różni się to miejscami lutowania, ale w sumie to i tak bywają różne płyty główne w niby tych samych konsolach, więc generalnie nie ma tutaj różnicy. Jedna różnica jest gdy chodzi o Swap Magic, w dużej konsoli do wyciągnięcia tacki cd używało się takiego specjalnego haczyka, a w Slimach są takie blokadki zakładane pod klapkę. To tyle.

+ADI+
09-04-06, 10:39
a jeszcze się oplaca kupować czarnulę jak zaraz wyjdzie ps3?

illusion
09-04-06, 10:59
Pewnie, że się opłaca. Chociażby z tego prostego względu, że PS3 będzie jakieś 4 razy droższe od PS2. Pozatym nawet po pojawieniu się na rynku PS3 gierki na PS2 nadal będą wydawane. A wierz mi, że hiciorów na PS2 jest pełno i z pewnością jeszcze przez dość długi czas ich nie zabraknie. Jeszcze raz, opłaca się kupić PS2 zwłaszcza, że ceny nowych konsol znowu poleciały w dół.

+ADI+
09-04-06, 11:02
a gzie na terenie warszawy można przerobić ps2 slim?

illusion
09-04-06, 15:36
A kto to wie :)
Musisz poszukać w necie, albo pochodzić po sklepach z konsolami i popytać.

* ewentualnie zobacz na allegro. Kolesie z warszawy sprzedają już tam przerobione konsole i najczęściej są to właśnie sklepy.

+ADI+
21-04-06, 15:25
I jeszcze takie jedno może głupie pytanie- jaka jest gwarancja że konsola nie zepsuje się po przerobieniu ??

Fenot
21-04-06, 16:31
u mnie w miescie byl pirat, ktory sprzedawal przerobione konsole z gwarancja na pol roku (troche taniej) lub na rok (troche drożej)...Tobie nie pozostaje nic innego jak pochodzic i popytac sie u ludzi, ktorzy lutuja chipy. Moze byc tak ze dostaniesz gwarancje, a moze byc tak, ze nie - zalezy do kogo trafisz...

illusion
21-04-06, 17:23
I jeszcze takie jedno może głupie pytanie- jaka jest gwarancja że konsola nie zepsuje się po przerobieniu ??

Tak jak pisałem wcześniej, kupuj na allegro u sprawdzonych kolesi. Tam dostaniesz gwarancję na chipa - rok, a na konsolę - pół roku. Lepsze to niż nic, a później jak ci padnie laser to moesz go już tylko wymienić. Pocieszający jest fakt, że laser do Slima kosztuje ok. 90 pln, a do dużej PS2 ok. 300 :)

Phot
21-05-06, 17:24
Hehe dla mnie ten dzial powinien sie nazywac "pytania konsolowe do St.Angera":D Ja wlacze sie tym razem do pogawendki z zapytaniem: Tym razem znowu mam do kupienia PS2 za 450 pln nie znam jeszcze super dokladnych szczegolow ale zanim wybiore sie ogladac sprzet i wszystkiego dowiedziec chcialbym sie troche dowiedziec zeby nie isc "z pustymi rekami";) Otoz gosc jest kumplem brata i napisal ze to PS2 z "najlepszym" chipem dwoma padami wszystkimi kablami karta pamieci 8 mb oraz ze jest gwarancja na laser - czyli mysle ze laser byl wymieniany... Jak to jest z trwaloscia takiej konsolki z wymienianym laserem? 8 mega czy to nie za malo chodzby dla poczatkujacego giercownika? Oplaca sie ?;):D
Pozdrawiam

illusion
22-05-06, 16:21
Zastanowię się nad zmianą nazwy topicu :)

Ale wracając do pytań to tak: 450 pln więc na pewno jest to wersja slim. Co do chipa to ciężko coś stwierdzić bez nazwy. Według mnie najlepszym chipem jest Ripper. Jeśli w tej konsoli jest wersja 3.2 wzwyż to ok. Jeśli wersja 3.4 to ma możliwość aktualizacji z płytki. Poniżej 3.2 nie warto inwestować. Ciężko coś napisać o chipach, bo różni ludzie mówią różne rzeczy. Dla niektórych ModBo jest najlepszy chipem, a dla mnie zupełnie nieopłacalnym. Rzecz gustu :) Co do lasera, to jeśli był niedawno wymieniany to jeszcze trochę wytrzyma. Średnio długość życia lasera to jakieś 2,5-3 lata, nie ważne czy konsola jest przerobiona czy nie. Co prawda laser dłużej żyje karmiony oryginałami, ale kto by się tym przejmował :) W zasadzie oprócz lasera to w konsoli nic nie padnie, chyba, że ma się ogromnego pecha :biglaugh: Co do karty pamięci to widać, że jesteś pecetowcem :) 8 MB karta pamięci wystarczy ci na zapisanie stanów gry z jakichś 20-25 gier. Co prawda niektóre gry zajmują ogromną ilość miejsca (np. ponad 4 MB NHL 06), ale ja na swojej karcie mam zapisanych ok. 20 save'ów i jeszcze prawie 1,5 MB wolnego miejsca. A co do opłacania się zakupu to za tą cenę z nowym laserem, 2 padami, memorką i chipem zdecydowanie się opłaca. Przy zakupie warto sprawdzić sobie lewą analogową gałkę (jak jest trzonek grzybka to od tarcia o obudowę pada, przeciera się) i weż sobie jakiś film na dvd. Jeśli konsola poradzi sobie z nim bez problemu to warto ją kupić. Uff, chyba napisałem o wszystkim, ale jakbym coś pominął to pytaj.

PS. Właśnie w trakcie pisania tego postu qmpel przyniósł mi Xbox'a. On dostał moją PS2. A więc dzisiaj będę testował kloca. Zobaczymy z czym to się je :) O moich wrażeniach z obcowania z kaloryferem (tak nazwał starego X'a kolega :) ) pewnie gdzieś napiszę.

wlodas
28-05-06, 20:04
Emulator Do Psx + Instrukcja Konfiguracji + Auto Konfiguracja

http://www.megaupload.com/?d=J3YHV9KH

pass: www.files4you.net

illusion
29-05-06, 16:56
Jaki to emulator?

wlodas
29-05-06, 17:18
screen

illusion
30-05-06, 19:17
Szczerze powiedziawszy nie znam tego emulatora. Przetestuję go z chęcią.